Sarah Jio

Doğum:1978 Bainbridge Island, Washington – ABD
Ölüm:
Meslek:Gazeteci ve Yazar

Sarah Jio Kimdir?

Çocukluğunun büyük bir kısmını Washington’da geçiren Amerikalı gazeteci yazardır. Tüm bunların ardından Western Washington Üniversitesi’ne gitmiştir. Buradan iletişim Fakültesi mezunu olarak ayrılmıştır.

Yazar, çok bilinen ve tercih edilen Glamour dergisinin baş yazarlarından bir tanesi haline gelmiştir. Aynı zamanda yazarın birçok farklı dergi ve gazetede yüzlerce makalesi yer almış ve yayınlanmıştır. Gazetecilik bölümünden mezun olmuş olan Sarah, gazetelerde yayımladığı makaleleri genel olarak yemek, sağlık, besleme, eğlence, seyahat, kilo verme, alışveriş, psikoloji ve bebek ya da çocuk bakımı konuları üzerinde ele almaktadır.

Çocukluk çağından itibaren yazarlığa merak salmış bir karakteri vardır. Romanları günümüzde birçok farklı dile çevrilmiştir ve dünyanın hemen her noktasında sevilerek okunmaktadır. Yazarın rokanları özellikle İtalya, Fransa, Brezilya, Türkiye, Rusya, Çin, Slovenya, Norveç, Litvanya, Polonya, İspanya olmak üzere toplamda 27 ülkede yayımlanmış ve kendisine okuyucu bulmayı başarmıştır. Birçok kitabı ise en çok satanlar listesinde yer almayı başarmıştır. Kendisi hem evli hem de 3 çocuk annesi bir kandır. Günümüzde ise hayatını Amerika Birleşik Devletleri’nin Seattle şehrinde sürdürmektedir. Eksi ve yeni kitapları günümüzde dahi sevilerek okunmakta ve önerilmektedir.

Sarah Jio Eserleri

Yazar yakın tarihte birçok farklı eser kaleme almış ve okuyuculara sunmuştur. Bu bağlamda yazarın kaleme aldığı eserler kısaca şu şekilde sıralanabilir;

 • Londra’dan Sevgilerle: Londra’dan Sevgilerle, Londra’nın pastel renkli sokaklarında kalbini yepyeni bir şehre açan, kayıplarını, acılarını ve bozulan evliliğini sona erdiren Valentina’nın umut dolu hikâyesi konu ediniyor.
 • Kelebek Adası: 12 kasım 2016 tarihlidir ve okuyucuların sabırsızlıkla beklediği bir kitaptır.
 • Mart Menekşeleri: 1 Ekim 2012 tarihinde Türkiye’de okuyucuya sunulmuştur. Kitabın ilk hali ise 2011 yılında yayımlanmıştır. Yazarın ilk kitabı olan bu kitap farklı ödüllere layık görülmüştür. Ayrıca yazarın bu maceraya başlanmasında büyük bir öneme sahiptir.
 • Yağmur Sonrası: Ufak bir aradan sonra yazarın 18 Nisan 2013 tarihinde yayınlanan ikinci romanıdır. Çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Kitap 1942 yılında bir hikayeyi ele almaktadır. Özellikle ikinci dünya savaşının etkileri bu kitapta bulunmaktadır.
 • Böğürtlen Kışı: 1 Kasım 2013 yılında yayınlanmıştır. Özellikle Türk okuyucular tarafından fazlası ile beğenilmiş bir kitaptır. Yazar bu kitabı sayesinde Türkiye’de de çok bilir bir hale gelmiştir. Kitap yine eski bir tarihi ele almaktadır. Kış olması beklenmediği halde yaşana yoğun kış kitapta ele alınmaktadır.
 • Son Kamelya: 30 Nisan 2014 tarihli bir kitaptır. Yine okuyucular tarafından fazlası ile beğenilmiştir. Bu kitap diğer kitapların aksine içerisinde farklı sırlar barındırmakta ve gizem doludur. Yazar kitaplarında genellikle geçmişi ve günümüzü anlatarak insanların hayatlarının bir noktada birleştirilmesini sağlamaktadır.
 • Gündüzsefası: 21 Kasım 2014 tarihili kitabıdır. Aynı zamanda yazarın beşinci kitabıdır. Yazar bu romanda birçok kitabında olduğu gibi kendi başından geçen bir hikayeyi anlatmaktadır.
 • Elveda Haziran: 6 Kasım 2015 tarihlidir. Yazar bu kitabında ele aldığı hikayenin konusunun çocukları küçükken onlara anlattığı bir masallardan esinlendiğini dile getirmiştir.
 • Agapi: Kitabın orijinal adı The Look Of Love olarak bilinmektedir. İlk olarak 7 şubat 2015 tarihinde yayınlanmıştır. Bu kitabının hemen ardından kitabın yayın evi olan Pena yayınevi yazarın Türkiye’ye gelmesini sağlamıştır. Bu kitap yazarın diğer kitaplarının aksine geçmişte bir günümüzde geçmektedir.
 • Yeşil Deniz Kabuğu: 7 kasım 2015 yılında yayınlanmıştır. Türk okurlara özel olarak tüm dünyada ilk defa Türkiye’de yayınlanmış bir kitaptır. Kitabın adı nadir bulunan bir deniz kabuğu olan ve rengi yeşil olan bir deniz kabuğundan ortaya çıkmıştır. Yazar 8 inci kitabında yine geçmiş zamanı ele almaktadır.
 • Paris’ten Çiçeklerle:

Sarah Jio’nun Sözleri ve Alıntılarına Bakmanızı Öneririz.

Sayfamızda Sarah Jio’nun sözleri ve alıntıları yer alır.

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

790BeğenenlerBeğen
4,318TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular