Ana SayfaRomanMart Menekşeleri

Mart Menekşeleri

Mart Menekşeleri – Sarah Jio

Tür:Roman
Yazar:Sarah Jio
Yayınlanma Tarihi:2011
Yayınevi:Pena Yayınları
Karakterler

Emily Wilson: Kocası tarafından aldatılıp kafasını dağıtmak için gittiği tatilde bir günlük okuması üzerine hikâyeyi yazmaya karar veren ana karakterdir.

Joel: Emily Wilson’un eşidir. Başka bir kadın için onu terk ettikten sonra boşanırlar.

Bee: Emily Wilson’un yengesidir.

Evelyn: Bee’nin arkadaşıdır. Kanser hastası olduğu için uzun yaşamaz ve ölür.

Jack ve Henry: Bee’nin komşularıdır.

Konusu

Adanın mistik atmosferiyle huzur bulmaya çalışan Emily, 1943’te yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. Bu günlük onu geçmişin tozlu sayfalarında hapsolmuş gerçek bir aşk hikâyesine ve atmış yıllık bir aileye götürecektir. Tarih, gizem ve aşkın mükemmel bir karışımı konu edinmiştir.

Mart Menekşeleri Özeti

Başarılı bir yazar olan Emily, gerçek bir aşk yaşadığını düşünür ve o an için mutludur. Günlerden bir gün aslında âşık olduğu adamın kendisini aldatığını öğrenir. Bu hayal kırıklığı ile yaşamaya devam ederken. Yengesi Bee bu durumdan kendisini kurtarmak için Bainbridhe adında bir adaya tatil yapması için götürür. Emily’ adada Bee’inin komşusu olan Henry ve Jack ike tanışır.  Ancak Bee Emily’in komşuları ile görüşmesinden hoşlanmaz.  Adada ilginç bir günlük ile karşılaşır. Bu günlükte askında aşkın ne denli farklı olduğunu öğrenmeye başlar. Günlük her geçen sayfanın ardından bir o kadar ilgisini çekmeye başlar. Bu durumu merak etmesinin ardından Bee’nin yakın arkadaşı olan Evelyn ile konuşup günlük hakkında bilgi almak ister ama bu durumdan bir netice çıkaramaz. Ancak Evelyn bu günlük hakkında Bee ile konuşmaması önerisinde bulunur.

Günlük Esther adında bir kadın tarafından kaleme alınmıştır. Esther ve Elliot’un büyük aşkı anlatılmıştır. Esther bir gün Elliot’u başka bir kadınla görür ve bu durum karşısında sorgusuz ayrılmaya karar verir. Bunun üzerine Esther başka bir adamla evlenir ve bir kızı olur. Ama Esther hayla Elliot’u sevmektedir. Emily, Esther ve Elliot hakkında araştırma yapmaya başladıkça daha ilginç şeylerle karşılaşmaya başlar. Esther’in kocasının Boby’in büyükbabası olduğunu ve Esther’inde kendisinin gerçek büyükannesi olduğunu öğrenir. Bu durum neticesinde Emily bu hikâyeyi kaleme dökmeye karar verir ve kitabını tamamlar.

Mart Menekşeleri – Kitap Açıklaması

Her şeyi kaybettiğini sanırsın ama gerçek aşk hep ordadır.

Emily Wilson yirmilerinde hayatının zirvesindedir. Yazdığı kitap çok satmıştır, tanınan bir eşi vardır ve hayatı mükemmel gidiyordur.

Ancak on yıl sonra, Emily’nin tüm hayatı tersine döner. Bu yüzden yengesi Bee onu martta Bainbridge Adası’na çağırdığında hayata yeni bir başlangıç yapmak için arkasına bakmadan oraya gider. Emily burada 1943 tarihli gizemli bir günlük bulur. Bu günlük ona aradığı yeni başlangıcı verecektir.

(Tanıtım Bülteninden)

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

791BeğenenlerBeğen
4,261TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
56AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular