Ana SayfaRomanKelebek Adası

Kelebek Adası

Kelebek Adası – Sarah Jio

Tür:Roman
Yazar:Sarah Jio
Yayınlanma Tarihi:2016
Yayınevi:Pena Yayınları
Karakterler

Charlotte: Yeni balayına gidecek olan bir kadındır. Ancak kocası ile arasında farklı problemler bulunmaktadır.

Erik: Chartlotte’nin kocasıdır. Ancak onu deniz tutmaktadır ve bu durum balayının zorlu geçmesine sebebiyet vermektedir.

Konusu

Yazar kitabında hayatta kalma mücadelesi ile iki insan arasında yaşanan bir aşkı konu edinmektedir. Yazarın son kitabı olan Kelebek Adası’nda bermuda şeytan üçgeninde kaybolmuş bir tekne ile ıssıbir adaya düşen bir kadın ve erkeğin başından geçen tüm olaylar ele alınmaktadır. Olaylar son derece heyecanlı ve soluksuz bir şekilde ilerlemektedir. Sadece bu yapısı ile dahi okuyucuların beğenisini kazanmaktadır.

Kelebek Adası Özeti

Charlotte ve Erik evlenmelerinin ardından balayına gitmektedir. Balayına gitmek için ise Bermuda’yı tercih etmişlerdir. Charlotte’nin büyük annesi de balayını bir gemi seyahatinde geçirmiştir. Bu durum Charlotte’nin bu konuya daha çok heveslenmesine sebebiyet vermektedir. Ancak Erik’in denize karşı ciddi sorunları vardır. Deniz ve Erik bu konuda kesinlikle zıt kutuplarda yer almaktadır. Aynı zamanda birbirileri ile de zıt düşüncelere sahiplerdir. İkisi de birbirinden tam olarak hoşlanmıyordu. Oysaki ikisinin balayı rezervasyonu da haftalar süren bir gemi seyahatidir.

Gemiye ayak bastıktan henüz üç saat sonra Erik kendisini odaya kapatmıştır. Bu yüzden Charlotte balayını tek başına geçirmek zorundadır. Çünkü kocası kusmak ve uyumakla meşguldür. Ancak yaşanan durum Erik’in elinde değildir. Onun yapısı böyledir. Her ne olursa olsun Charlotte güzel vakit geçirmek için elinden geleni yapmaktadır. Her şey bu şekilde devam ederken, bir yabancının akşam yemeğinde masasına gelip ansızın oturması ile değişim başlamaktadır. Bu değişim ortaya ciddi bir farklılık çıkaracaktır.

Charlotte’nin 10 senelik en yakın arkadaşı Gabby, sık sık Erik’e mesaj atarak tatillerinin nasıl gittiğini sormaktadır.  Oysaki Charlotte sadece Gabby ile Erik’in çok yakın iki arkadaş olduğunu düşünmektedir. Hatta onların iyi anlaşmasına sevinmektedir bile. Zaman akıp gidiyordu ve ardından bu yolculuk karada son bulmuştu. Erik ve Charlotte karaya adım atar atmaz, Erik’in ayarladığı korsan gemisi turuna çıkmak zorunda kalmışlardı.  Ama bu noktada da Charlotte tek başına kalmıştır. Çünkü Erik kendi biletini almayı unutmuş ve tura katılamamıştır.

Charlotte gemide yalnız değildir. O akşam yemeğinde masasına gelen ve davetsiz misafir olarak yemeğine katılan yabancı da buradadır. Yine zaman hızla ilerlemektedir. Ansızın bermuda sularında bir darbe alan gemi, kaptan dahi olmak üzere herkesin çeşitli yollar ile ölmesine sebebiyet vermiştir. Ancak yabancı, Charlotte ve Gabby hayatta kalmayı başarmıştır. Koskoca denizin dipsiz noktasının ortasında kaldıklarından büyük bir hayat mücadelesi vermeye başlamışlardır.

Kısa Bilgiler
  • Kitabın yazarı olan Sarah Jio okurlar tarafından sevilerek tercih edilmektedir. Birçok okurun en sevdiği yazarlardan bir tanesi olmayı başarmıştır.
  • Yazar aralıksız bir şekilde yeni kitaplar yazamaya devam etmektedir. Bu kitabı ile de okurlarına benzersiz ve yeni bir macera sunmaktadır.
  • Yazdığı gizemli aşk hikâyelerini, polisiye bir tat vererek iki zaman dilimi arasındaki ilişki ile ele almaktadır. Bu noktada iki zaman dilimi arasında kusursuz bir ilişki kurulmaktadır.
  • Yazar bu romanında bu kez yazarlara bir kelebeğin öyküsünü sunmaktadır. Çok nadir olarak bulunan mavi kelebekleri isteyerek görmek ise neredeyse imkânsızdır. Bu yüzden yazara göre mavi bir keleveği görmek insan hayatının değişeceği anlamına gelmektedir. Bu inanıştan yola çıkarak da mavi bir kelebek ile başlayan bir hikâye okuyucuları beklemektedir.
  • Okuyucular tarafından merakla beklenen bir kitaptır. Bu sebepten ilk çıktığı günden itibaren çok sevilerek tercih edilmiştir.

Kelebek Adası – Kitap Açıklaması

Mavi kelebeklerin hikâyesini bilir misiniz? Mavi kelebekleri her yerde göremezsiniz. Oldukça nadir görülürler. Sabah uyandığınızda, “Bugün mavi kelebekleri görmeye gidiyorum,” diyemezsiniz. Siz onları değil, onlar sizi bulur. Efsaneye göre bu kelebekler, değişimin habercisidir. Olur da gündoğumunda yolunuzu bir mavi kelebek keserse, bilin ki artık hayatınız eskisi gibi olmayacaktır. Ne hayatınız ne kaderiniz ne şansınız… Artık bildiklerinizi unutun. Belki bambaşka biri girer hayatınıza. Belki bambaşka bir yerde uyanırsınız. Ya da ilk kez adımınızı attığınız bir yerde kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu ve evinizde hissedersiniz. Kaybolurken bulunursunuz. Geldiğinizi sanarken gittiğinizi görürsünüz. Hayata başka bakarsınız mavi bir kelebek kanat çırptığında, çünkü size başka bakıyordur artık hayat.

(Tanıtım Bülteninden)

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
En eski
En yeni En çok oy alan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Buse Hamza
Buse Hamza
Ziyaretçi
2 yıl önce

Sade anlatımıyla bir solukta okuyacağınız kitaplardan biri olmasının yanı sıra adeta bir bilim kurgu filmi sunuyor. Yanlış biletin doğru kişiye gitmesi ne güzel bir olay. Bir günde bitirebileceğiniz sürükleyici bir kitap.

Sosyal Medya

793BeğenenlerBeğen
4,485TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular