Ana SayfaRomanKurtlar İmparatorluğu

Kurtlar İmparatorluğu

Kurtlar İmparatorluğu – Jean-Christophe Grange

Tür:Roman
Yazar:Jean-Christophe Grange
Yayınlanma Tarihi:2003
Yayınevi:Doğan Kitap
Karakterler

Anna: Birtakım sağlık sorunları, hayaller ve kabuslar sonucu, bunların kaynağını araştırmaya başlayarak kendi geçmişi ve çevresinde dönen olayları öğrenmeye çalışan bir kadın.

Paul: Dedektif.

Jean Louis Schiffer: Eskiden kanunsuz bir polis.

Konusu

Kitap bazı sağlık sorunları, rüyalar ve kabuslar sonucunda yazılmış, Bunların kaynağını araştırmaya başlayan, geçmişine ve çevresinde olup bitenlere dair inanılmaz gerçekleri öğrenen bir kadının hikayesini konu ediniyor.

Kurtlar İmparatorluğu Özeti

Kurtlar İmparatorluğu kitabı iki ayrı konu ile başlıyor.

Bir yandan Türkiye’den kaçak yollarla Fransa’ya gelen Türk kızları birer birer öldürülmeye başlıyor. Hepsinin ortak noktası ise yüzlerindeki çok sayıda kesik. Olayı araştıran Dedektif Paul, bir zamanlar kanunsuz olan Jean Louis Schiffer’dan yardım ister. Kaçakçılık dünyasını iyi bilen Schiffer, kendi yöntemleriyle ipuçlarını takip ederek yeraltı dünyasına girer. Tüm ipuçları Türk İdealistlerini işaret eder. İdealistler aradıkları kadını bulmak için Fransa’ya geldiler ve o kadın olduğuna inandıkları kadınları öldürmeye başladılar. İkilinin yapması gereken o kadını kendilerinden önce bulup sebebini bulmaktır.

Bu arada Anna geçirdiği kaza sonrasında hafızasını tamamen kaybetmiştir. Tüm incelemelere rağmen hiçbir şey hatırlamaz. Kocasının ondan bir şeyler sakladığını düşünür. Sanki kocasının yüzü değişmiş ve yabancı bir adam onun kocası kılığına girmiştir. Bir gece kocasının yüzünü tamamen inceler ama ameliyat izine rastlayamaz. Sonra delirdiğini düşünür. Beyin ameliyatı için doktora gittiği gün kafatasındaki yara izi dikkatini çeker. Başını incelediğinde yüzünün değişenin kocası değil kendisi olduğunu fark eder. Daha sonra kaçar ve sözde kocasının arkadaşı olan beyin doktoruna gider. Onu tehdit ederek bilgi almaya çalışır ve zihninin tamamen silindiğini öğrenir. Ama o doktorun yüzü değişmedi, görmeye geldiğinde yüzü bu şekildeydi. Doktor daha sonra zihin silme işlemini tersine çevirir ve Anna gerçekte kim olduğunu tamamen hatırlar. Tabii yüzü neden değişti! Paul, Schiffer’in uygulamalarından hoşlanmaz ama ona ihtiyacı olduğunu bilir. Aradıkları kızı bulmaya çalışan ikili, öldürülmenin eşiğine gelir. Bunun üzerine Schiffer, Paul’den olayı geride bırakmasını ister ve o da işi bırakır. Buna rağmen araştırmaya devam eden Paul, öldürülen kızlardan birinin davasında başka bir kadının tutuklandığını ve daha sonra terörle mücadele ekiplerinin kızı götürdüğünü öğrenir. Daha sonra kızın yüzünün değiştiğini ve bu yüzden sürekli farklı kızların öldürüldüğünü fark eder ve bunu yapabilecek doktora gider. Ziyaret sırasında yine saldırıya uğrar ve doktor ölür. Katil kaçarken kurda benzer mücevherlerini arkasına düşürür. Paul bu mücevherleri bir yerden hatırlar. Tamamen hatırladığında Schiffer’in bunca zamandır ona yardım etmek yerine onu kullandığını fark eder!

Nemrut Dağı’na kadar uzanan bir olaylar dizisinde yalnız bir psikoloğun eşliğinde hayatının taşlarını yerine koymaya çalışır. Sonunda anlar ki; kendine ait bir hayatı hiçbir zaman olmamıştır.

Kurtlar İmparatorluğu – Kitap Açıklaması

Her şey korkuyla başladı. Ve yine korkuyla sona erecek.

“Gerçekten etkileyici bir yazar.”

– The Guardian

“Grange güçlü bir kalem. Onu seviyorum.”

– Anita Brookner, The Spectator

“Eleştirilere, mantığa, gerçeğe meydan okuyan bir kitap…”

– The Washington Post

“Paris’te sokak sokak, cadde cadde yaşanan bir kedi-fare oyunu… İstanbul’a kadar süren ve Nemrut Dağı’nda sona eren bir kaçma-kovalamaca… Jean-Chritophe Grance’ye yaraşır bir kitap.”

– Le Monde

Seri cinayetlere, uyuşturucu kaçakçılığı, Strasbourg-Saint-Denis’deki küçük Türkiye, Fransız polisindeki iç hesaplaşmalar, tıbbın karanlık amaçları alet edilmesi.

Paris’i kana boyayan Türk mafyası. Kızıl Nehirler’in, Taş Meclisi’nin ve Leyleklerin Uçuşu’nun yazarı Grange’den yine çarpıcı, yine soluk soluğa bir roman.

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

790BeğenenlerBeğen
4,318TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular