Ana SayfaPolisiyeHalüsinasyon

Halüsinasyon

Halüsinasyon – Alein Kentigerna 

Tür:Polisiye
Yazar:Alein Kentigerna 
Yayınlanma Tarihi:2017
Yayınevi:Panama Yayıncılık
Karakterler

Mike: Kırk dört yaşında FBI’anın profil uzmanıdır. Bir seri katilin peşinde iz sürerek onu yakalamak ister.

John: Mike’nin meslektaşıdır. Beraber katili bulmaya çalışırlar.

Damgacı: Seri katildir. Öldürdüğü her insanın üzerine damgasını vurur.

Charkson: Bölüm amiridir.

Gary Lockwood: Şüpheli kişidir.

Konusu

Halüsinasyon, Katlettiği her kurbanın üzerine başka bir kadının adını damgalayan bir sapık… Bir kedinin fareyle oynadığı gibi polisle oynayan kana susamış bir katil ve onu takip eden kırk dört yaşında bir profil uzmanı Mike ile aralarında geçen olaylar konu edinir.

Halüsinasyon Özeti

Hikâye bir seri katil, Damgacı ve onu yakalamaya çalışan FBI özel ajanları arasında geçiyor. FBI’ın profil uzmanı Mike ve meslektaşı, aynı zamanda yakın bir arkadaş ve John, bu davaya atanır. Damgacının tüm kurbanları fahişeydi. Hepsinin cesetlerini parçalamış ve farklı suç mahallerinde bırakmıştı hem de Arkasında iz bırakmadan. FBI’ın başı beladaydı çünkü ne parmak izleri ne de DNA örnekleri vardı. Sadece kurbanlarını damgası ve 118 sayısıyla ilgili bir sorunu vardı. Çünkü tüm kurbanlarına 118 sayısını damgalamıştı. Katil uzun zaman önce cinayet işlemiş, ancak cesetlerinden hiçbiri bulunamamıştı. Ancak bu son cinayetler gün ışığına çıktığında, bir tarz farkı vardı. Şimdi de Ajan Mike için önemli olan kadınların isimlerini kurbanlarının vücutlarına oyması ve kazıdığı tüm kadınlar öldürmüştü biri dışında, oda Kristen adındaki kız arkadaşıydı.

Bölüm amiri Clarkson’da herkesin gözü önünde Mike’ın üzerine çevrilmişti. Katil Mike’ın en karanlık sırlarını bilen ve kullananların üzerine işliyor, gerek arayarak dile getiriyor. Mike’ın zorlu bir zaten vardı ve bu tekrardan yüzüne çıktıkça, Mike daha da öfkeleniyordu. Damgacı ise FBI ile farenin kediyle oynaması gibi oynuyordu.

Her şeye rağmen bir zanlı tespit edilmişti. Gary Lockwood Her ne kadar tek şüpheli o gibi görünse de Mike bile onun suçsuz olduğunu düşünüyordu. Lakin son olaydan sonra bir zanlı daha çıkmıştı. Mike, Son kurbanın parmak aralarında Mike’ın saç örneği bulunmuştu ve FBI, Mike tutuklamaya giderken Mike kaçmıştı. Suçlu olduğu için değil, kaçmasının nedeni; katille çıkmaktan. Katil, Mike’ı ilk aşkı Kristen’in cesedine götürür ve daha sonra onu her şeyin başladığı Brezilya’ya davet eder. Mike, Damgacı’nın istediğini yapar ve Brezilya’ya gider. Ama orada başka biriyle tanışır. Cinayetlerin diğer şüphelisi Gary Lockwood ile. Ve aniden uyandığında, o ve Gary kendilerini bir mahzende kilitli buldular. Ama önündeki adam onun Gary olmadığını tekrarlayıp duruR. Adının Miguel olduğunu ve Amerika’da sadece bir kez bulunduğunu ve bunun 20 yıl önce olduğunu söyler. Aralarında kavgalar olur ama işler biraz daha değişmeye başlar. Mike, Gary veya Miguel tanımadığı kişiyle bir mahzende mahsur kalırken, takım arkadaşı John gerçek katili bulur.

Halüsinasyon – Kitap Açıklaması

Doğradığı her kurbanın üzerine başka bir kadının ismini dağlayan bir sapık… Katilin saplantı haline getirdiği 118 rakamının gizemi…

Polisle, kedinin fareyle oynadığı gibi oynayan kan içici bir avcı. Onun peşine düşen, kendi ruhsal sıkıntıları içinde boğulup kalmış kırk dört yaşında bir profil uzmanı.

Aklın sınırlarını zorlayan bir hayal gücü, kalbin temposunu bozacak bir gerilim ve hemen yanı başınızda soluğunu hissedeceğiniz güçlü karakterler. Elinizdeki kitap pimi çekilip beyninizin labirentlerine bırakılmış bir bomba etkisi yaratacak!

Soluğunuzu kesecek, zihninizi allak bullak edecek, sarsıcı, gerçekçi bir psikolojik-gerilim kurgu.

Bildiğiniz her şeyi unutun ve aklın sınırlarını zorlayacak bu gizemli hikâyenin kapılarından geçin; kitabı bitirdiğinizde hayat çok farklı olacak.

Çünkü zihninizde açtığı tahribatı kolay kolay tamir edemeyeceksiniz!

Hiç düşmeyen bir tempo!

Tedirgin edici bir gerilim!

Baş döndürücü ve karmaşık bir gizem!

Tahmin edilmesi imkânsız bir son!

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

793BeğenenlerBeğen
4,481TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular