Ana SayfaKorku - GerilimGelin Koleksiyoncusu

Gelin Koleksiyoncusu

Gelin Koleksiyoncusu – Ted Dekker

Tür:Polisiye, Korku – Gerilim
Yazar:Ted Dekker
Yayınlanma Tarihi:2010
Yayınevi:Martı Yayınları
Karakterler

Brad Raines: Özel FBI ajanı.

Paradise: Şizofreni teşhisi konulan ayrıca duyular dışı bir yeteneğe de sahip bir akıl hastası.

Gelin Koleksiyoncusu: FBI’ın Gelin Koleksiyoncusu olarak adlandırdığı katilin hedefi, mükemmelliğin sayısına yani Tanrı’nın rakamı olan “yedi”ye ulaşmaktır. Bunun için sırada ölümü bekleyen üç masum ve güzel kadın daha vardır.

Konusu

FBI özel ajanı Brad Raines, kariyerinin en karmaşık davasıyla karşı karşıyadır. Davanın sonunda dört genç kadını öldüren sapık ve zeki bir seri katili bulma çabası konu ediniyor.

Gelin Koleksiyoncusu Özeti

FBI Özel ajanı Brad Raines şimdiye kadarki en zor davasıyla karşı karşıya kalır. Denver’lı bir seri katil, dört güzel genç kadını öldürür ve her suç mahallinde bir duvak bırakır. Davayı çözemeyen Raines, çok alışılmadık bir kaynaktan yardım ister. Olağanüstü yeteneklere sahip akıl hastalarının kaldığı özel bir psikiyatri kurumu olan Sağlık ve İstihbarat Merkezi sakinleri. Orada Cennet ile tanışır. Şizofreni teşhisi konan Paradise, ayrıca duyular dışı bir yeteneğe de sahiptir. Bir kişinin ölü bir bedene dokunduğu zaman hayatının son anlarını deneyimleme yeteneğidir.

Katili bulmak için umutsuz bir girişimde bulunan Raines, Paradise’ın yardımını ister. Onun güvenini kazanma çabasıyla, bu garip genç kadınla arkadaş olur ve fena halde eksik olan niteliklerini görmeye başlar. Yavaş yavaş, akıl sağlığının hastane duvarlarının dışında mı yoksa içinde mi olduğunu sorgulamaya başlar. Gelin Koleksiyoncusu, korkunç çarmıha gerilmelerinin hızını ve hacmini yakalarken, güzel ve genç bir adli psikolog olan arkadaşı ve meslektaşı Gelin Koleksiyoncusu’nun bir sonraki hedefi olduğunda, dava Raines için daha da kişisel hale gelir. FBI, katilin yedi kadını öldürmeyi planladığına inanır. Cennet, Brad’le olan davayı ondan önce çözmeye yardımcı olacak anahtar olabilir. Gelin Koleksiyoncusu güzelliğe, aşka ve içinde yaşadığımız dünyaya yeni bir bakış açısıyla okuyucunun peşini bırakmayacak.

Gelin Koleksiyoncusu – Kitap Açıklaması

“Kutsa Beni Tanrım, İşlediğim Ve İşleyeceğim Günahlar İçin…”

FBI özel ajanı Brad Raines kariyerinin en karmaşık davasıyla karşı karşıyadır. Davanın ucunda dört genç kadını öldürmüş, sapık ruhlu ve bir o kadar da zeki bir seri katil vardır.

Her şey, terk edilmiş bir ahırda bulunan genç bir kadın cesediyle başlar. Ölü beden çırılçıplak soyulmuş, başına bir gelin duvağı konulmuş ve koltuk altlarından desteklenerek duvara sırtından yapıştırılmıştır. Topukları matkapla delinen cesedin en büyük özelliği ise, hâlâ çok güzel görünüyor olmasıdır.

FBI’ın Gelin Koleksiyoncusu olarak adlandırdığı katilin hedefi, mükemmelliğin sayısına yani Tanrı’nın rakamı olan “yedi”ye ulaşmaktır. Bunun için sırada ölümü bekleyen üç masum ve güzel kadın daha vardır. Katili bulmak artık tam bir zaman yarışına dönüşmüştür. Davayı çözmekte zorlanan Brad’in son umudu ise, yardım almak için başvurduğu sıra dışı kişi, şizofren tanısı konulan Paradise’tır. Cesede dokunduğunda, o kişinin ölmeden önceki son dakikalarını yaşama yeteneğine sahip Paradise, korkunç katil Gelin Koleksiyoncusu’nun yakalanmasına yardımcı olabilecek midir?

“Bu kitabı okuduktan sonra ruh halinizi sorgulayacak,

Ted Dekker’ın heyecan dolu romanıyla gerilimin iliklerinize kadar işlediğini hissedeceksiniz.”

Publishers Weekly

“Muhteşem kurgusu, sürükleyici dili ve insanı hem kendini hem de çevresini sorgulamaya iten tarzıyla, Ted Dekker hayranlarının kaçırmaması gereken bir kitap.”

Library Journal

“Muhteşem bir roman, kesinlikle meraklanacağınız

Bir kurgusu var. Şizofren hastası bir kız ve gizemli, garip bir katil sizi beklemediğiniz sürprizlerle karşılaştıracak.”

Douglas Preston

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

790BeğenenlerBeğen
4,578TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular