Siyah Buz

Siyah Buz – Becca Fitzpatrick

Tür:Korku – Gerilim
Yazar:Becca Fitzpatrick
Yayınlanma Tarihi:2014
Yayınevi:Pegasus Yayınları
Karakterler

Britt, Korbie, Calvin, Mason, Jude:

Konusu

Eski sevgili, aşk, tutku, heyecan, güven ve en önemlisi kitabın ilk sayfasından itibaren aksiyon ve cinayet sizi kitabın içine çekecek ve kendinizi olay mahallinde bulacaksınız. Bu heyecanı ve aksiyonu başkahramanımız Britt ile bitmeyen bir aşkta bulacağız. Britt, çocukluk aşkı Calvin’i mi yoksa yeni tanıdığına rağmen onu etkileyen bir kutu sırları olan birini mi seçecek? Okumadan hiçbir gizemi çözemezsiniz, olay örgüsü harikaydı.

Yoğun bir kargaşa ve kafa karışıklığı sizi bekliyor.

Aşkı, bir tutam gizemi ve macerayı içinde barındıran Genç güzel bir kız, yakışıklı ve karizmatik iki adam ve bolca aksiyon…

Siyah Buz Özeti

Britt hayatına devam etmeyi seçmişken, aklında bir silah varken, ilk aşkı bir katilken, hatta fırtınada bir yabancıyla baş başayken bile ayağa kalkmayı başarmıştı. Britt ilk aşkını asla unutamaz. Calvin üniversiteye başlayalı sekiz ay olmuştu ama Britt için geçmiş asla geçmişte kalmamıştı. Onu yalnız bıraktığı için Calvin’e çok kızmıştı. Ve böylece kendini kanıtlamak için çok şey değiştirmişti. Hawaii’ye tatile gitmesi gerektiğinde Teton Dağları’na yürüyüş yapmayı seçer. Ve ilk kez böyle bir seçim için hazırlanır. Calvin şehre döndüğünde aynadaki tüm ‘ben güçlüyüm’ konuşmaları sanki hiç olmamış gibi kalmıştı. Ta ki hiç tanımadığı sevgilisi Mason’ı bulana kadar. Tamamen yabancı biri olan Mason’u sevgilisi olarak tanıtan Britt; Mason’ın kıvrak ve üstün zekâsına hayran kalır. Hayatında ancak bir anlık olabilen bir yabancı olduğu düşünülürken, Mason bir anda Britt’in hayatı olur. Elbette Britt Mason’a görür görmez âşık olmaz. En yakın arkadaşları olduğu varsayılan Korbie ile tatilde oldukları Teton Dağları yolunda mahsur kalan ikili, ilk buldukları bir kulübeye sığınmak zorunda kalır. Ve şans eseri, Kulübenin sahipleri Mason ve onun arkadaşı olduğunu sandıkları Shaun’du. Britt, Korbie ve Britt arasındaki Shaun tartışmasını kazansa da… Shaun, yalnızca Britt olan kızın kendisi için çalışmasına izin verir. Britt kendini hiç olmadığı biri olarak tanımlamıştı. Dağların tanrıçası gibiydi. Ancak ona imkânsız görünen şey, rüyalarında bu kişiliğe dönüşüyordu. Mason, Korbie ve Britt’e karşı her zaman soğuk davranmıştı. Onları istemiyordu. Her sebebin arkasında bir sır vardı ve bu sır, hem Mason hem de Shaun’un suçlu olmasıydı. Dağdaki o kulübe onlara ait değildi, sadece polisten saklandıkları bir sığınaktı. Ve o fırtına yüzündeki sığınaklarında kapana kısılırlar. Söylediği yalanların önüne geçebileceğini düşünemeyen Britt, tek çare olarak düşünür.

Dışarıdaki fırtınaya rağmen kulübedeki hava bir şekilde daha soğuktu. Bir plan yapılması gerekiyordu. Britt’in söylediği yalanlar açığa çıkarsa hem Korbie hem de kendisi ölecekti. Fedakârlık yapması gerekiyordu. Hayatını riske atıp yalanlara devam etmesi gerekiyordu… Ancak Britt için her iki yol da çıkmaz sokaktı. Mason Britt’in düşmanı olan arkadaşıydı. Britt’i Shaun’a karşı koruyordu ama kendini özgür bırakmıyordu. İşkence gibi gelen meşakkatli bir yolculuğa çıktılar. Korbie’yi kulüpte ölüme terk etmek. En azından hayatta kalma şansı vardı. Calvin tek kız kardeşini bulabilirdi… Ne de olsa Calvin gerçekten dağların tanrısıydı. Her yeri adı gibi biliyordu. Ama Britt tamamen kumar oynuyordu. Elinde iyi bir hamle vardı ve onu en iyi yerde ne zaman kullanacağını biliyordu. Calvin’in yıllarca hazırladığı haritayı sırf Calvin’den intikam almak için çalan Britt, hayatında yaptığı en önemli hamle olsa gerek. Zaman geçti ve yalanlar artar ve hiçbir şey eskisi kadar basit değildi. Shaun bir katil olmuştu. Ve Calvin, Shaun’u vurmuştu. Britt yanılıyordu, âşık olduğu adam Calvin değildi. Bunu anlamak istemiyordu ama biliyordu. Mason dağda yalnız kaldı. Ve her şeyin değiştiği yer orasıydı. Mason artık bir Mason değildi. Jude’du. Ve Britt, Jude’a âşık oldu. Yanlış anlaşılmalar olduğunda ve Mason’u bir seri katil sandığında bile durum değişmemişti. Calvin’e sarılırken bile. Britt, Jude’dan da kurtuldu. Artık Calvin’in sıcak kollarındaydı. Ancak her şeyin başlangıcının ne olduğunu anlayan Britt, onun ilk aşkı değil, yeni tanıdığı; Onu tuzağa düşüren Jude’a inanmayı öğrenmişti. Ve her şey bittiğinde, Britt artık eskisi gibi değildi. Kendi ayakları üzerinde duran, kendi kalkanını kaldıran, hayallerinin kızı olmuştu. Ve bir yıl sonra Teton dağlarında âşık olduğu adamın kollarındaydı.

Siyah Buz – Kitap Açıklaması

Âşık olmak hiç bu kadar tehlikeli olmamıştı… Beni ona bakarken yakalayınca hemen gözlerimi kaçırdım. Bakarken yakaladığına inanamıyordum. Ona karşı hissedebileceğim çekim fikrinden nefret ettim. Beni rehin almıştı. Beni isteğim dışında alıkoymuştu. Son iyilikleri bunu değiştiremezdi. Kendime onun gerçekte kim olduğunu hatırlatmalıydım. Ama gerçekte kimdi?

(Tanıtım Bülteninden)

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

789BeğenenlerBeğen
4,128TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
54AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular