Ana SayfaMisafir YazılarıBana İkimizi Anlat

Bana İkimizi Anlat

Bana İkimizi Anlat – Ahmet Batman

Tür:Roman
Yazar:Ahmet Batman
Yayınlanma Tarihi:2014
Yayınevi:Destek Yayınları
Karakterler

Rüzgâr: İçine kapanık, dedesi ve annesi ile yaşayan Demirsoy ailesinin üyesi olan ana karakterdir. Küçük yaşlarda bisikleti ile çarpıştığı Yağmura âşık olup bir an bile aklında çıkaramaz.

Yağmur: Berker ile sevgiliyken her tartışmasında Rüzgâr’a koşan ve sonunda haksızlık yaptığını anlayarak Rüzgâr’a dönen kızdır.  

Müberra: Rüzgâr’ın annesidir.

Berker: Yağmur’un eski sevgilisidir.

Konusu

Bana İkimizi Anlat, güzel bir aşk hikâyesinin anlatıldığı, kişinin aşkını sevgilisine hediye ederek kanıtlaması ile mükemmel bir his uyandırıyor. Ya da âşıksanız aslında aşkın ne kadar güzel olduğunu anlamak için kitabı okumamız gerekiyor.

Bana İkimizi Anlat Özeti

Rüzgâr, dedesi ve annesi Müberra Hanım tarafından yetiştirilen ünlü Demirsoy ailesinin bir üyesidir. Biraz içine kapanık Rüzgâr, küçük bir çocukken komşusunun kızı Yağmur ile bisiklet üzerinde çarpışır ve Yağmur’a olan karşılıksız aşkı başlar. Günlerini balkondan Yağmur’u izleyerek geçirirken çok sevdiği dedesinin verdiği kalem ve defter ile içindeki yoğun hisleri yazar ve bir daha yazmaktan asla vazgeçmez.

Yağmur ise ailesinin tek kızı olarak büyür ve Rüzgâr ile samimi bir dostluk kurar, ancak kendisi için arkadaşlıktan öteye gitmez. Berker adındaki sevgilisiyle birlikteyken, Berker ile arası kötü olduğunda her zaman Rüzgâr’a gelir ve ondan destek ve ilgi görmeye çalışır.

Rüzgâr artık üniversiteden mezun olmuştur ve büyükbabası onu büyütmeye çalışırken, onu şirketlerinin patronu olarak tek varis olarak koymayı planlamaktadır. Ancak Rüzgâr ’ın aklı hep Yağmur’dadır, aşkını itiraf edemediği için sürekli onu düşünerek ve duygularını kağıtlara aktararak vakit geçirir. Dedesini ve annesini çok sever ve onları üzmemek için iyi bir evlat ve iyi bir şirket adamı olmaya çalışır. Ve özellikle dedesi vefat ettikten sonra kişisel olarak kendisine olan sorumluluğu artar.

Yağmur, Berker ile bir kez daha sorun yaşar ve her zamanki gibi Yağmur’un yolu Rüzgâra kapılır. İkisi birlikte denize giderler ve Rüzgâr, Yağmur’a Yirmi bir adet uçan balon alır. Kâğıtlara bir şeyler yazdıktan sonra Rüzgâr, Yağmur’a balonları bağlayıp yazdıklarını havaya bırakmasını teklif eder ve Yağmur, yazılanları birbirlerine göstermemeleri şartıyla hemen kabul eder. Birinci Rüzgâr kâğıdını yazıp bağlar ve havada bırakır ama balonu ağacın dallarına takılır ve balon patlar. Patlayan balonun üzerindeki yazı Yağmur’un kucağına düşer ve Yağmur hemen kâğıdı açar ve okumaya başlar.  Kâğıdında sadece bir cümle yazılıdır. Yağmur’da kâğıda bir şeyler yazdıktan sonra balonuna yapıştırır, deniz kenarına gelir, balonu havada bırakır ve gökyüzüne doğru uçmaya başlar. Rüzgâr kâğıtta ne yazdığını çok merak eder ama içindekini ancak ilerleyen zamanlarda öğrenebilecek.

Rüzgâr, artık Yağmur’a olan aşkını saklamanın anlamsız olduğunu düşünse de Yağmur’a açılmaktadır ama yine de Yağmur’dan bir yanıt alamamaktadır. Bu durum karşısında Rüzgâr haber vermeden telefonunu kapatır ve evden çıkar. Düşüncelerinde hep oradan uzaklaşıp yalnız yaşama arzusu vardır ama sonunda böyle bir olayın annesini üzmeyeceğini ve ona haksızlık edeceğini düşünür ve telefonunu eline alır. Sabah Annesinin kendisini defalarca aradığını görünce merak ettiğini düşünür ve evinin yolunu tutar. Eve girdiğinde annesini koltukta yatarken görür ve ona sürpriz yapmak için kahvaltı hazırlamaya başlar. Ancak annesini kahvaltıya yetiştirmek istediğinde ellerinin üşüdüğünü ve öldüğünü görür. Rüzgâr artık yok olduğunu düşünmeye başlar.

Bu şok edici günlerin ardından rüzgâr bir kez daha sarsılır. Annesinin kendisine bıraktığı bir kutunun içindeki bir mektupla ailesinin gerçek ailesi olmadığını, gerçek annesinin doğum sırasında öldüğünü ve babasının psikolojik bunalım nedeniyle bebeğe bakamayacağını söylediğini öğrenir. Bebeği doktorları Müberra Hanım’a bırakmıştır. Bu olay Rüzgâr için son nokta oldu ve evinden ayrılarak Bozca adasına yerleşir. Herkesten uzak hayatını yaşarken bir yandan da blok sayfasında Mecaz Adam adı altında duygularını yazmaya devam eder.

Rüzgâr artık bir Demirsoy değil, Mecaz bir Adam ve birçok kişi onun yazılarını takip etmeye başlar. Takipçilerinden birçok mesaj gelirken bir gün mesajlarında Yağmur’dan bir mesaj olduğunu görür. Yağmur’la yaptığı mesajlardan sonra Yağmur’un Berker’den ayrıldığını, Rüzgâr’a haksızlık ettiğini düşündüğünü ve bir gün Rüzgâr’ın geleceğini düşünerek evinin ışıklarını her gün kontrol ettiğini öğrenir. Rüzgâr, Yağmur’un iki hikâyesini anlattığını görünce dayanamaz ve geri döner.

Bana İkimizi Anlat – Kitap Açıklaması

“Soğuk Kahve” ve “Sabah Uykum” yazarından “Yaşanması mümkünken yaşanmayan her aşk gün gelir bizden bunun hesabını sorar.”

Adamlık, bir kadını bir ömür sevmekten geçer. Kadınlık da kendini bir ömür sevecek adamın değerini bilmektir. Kimin için yaratıldığını bilmiyorsun elbette ama bu hikâyenin başrolü sensin. Aşkı senin, acısı senin. Kimse içinde kopan fırtınaları anlamaz, anlamak zorunda da değil zaten. İnsanlar hep konuşur çünkü hayat senin, tasası onlarındır.

Her şeye rağmen bilmediğim bir hikâyenin başrolünü oynuyorum. Sonu nereye gider belli değil, seveceğim kaç şarkı kaldı bilmiyorum. Herkes gibi, her şeyden habersiz yaşıyorum. Ne zaman karşıma çıkarsın, hangi şarkıda ilk dansımızı ederiz hiçbir fikrim yok. Ayrıntılara takılmaya gerek yok belki de… Hikâyeme katıldığın gün sarılır konuşuruz bunları.

(Tanıtım Bülteninden)

Gönderen: Pelin ATAY

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
Misafir Yazıları
Misafir Yazıları
Bir kitabın ne kadar okuyucusu varsa o kadar değişik çeşidi var demektir.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
En eski
En yeni En çok oy alan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Eyüp Can Karataş
Eyüp Can Karataş
Ziyaretçi
1 yıl önce

Aşkın ne denli güzel olduğunu anlatan bir paylaşım olmış. En kısa zMNda okumak dileği ile

Sosyal Medya

793BeğenenlerBeğen
4,518TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular