Ana SayfaKişisel GelişimÇocuğunuzun Beynine Hoş Geldiniz

Çocuğunuzun Beynine Hoş Geldiniz

Çocuğunuzun Beynine Hoş Geldiniz – Samuel Wang , Sandra Aamodt

Tür:Kişisel Gelişim
Yazar:Samuel Wang , Sandra Aamodt
Yayınlanma Tarihi:2018
Yayınevi:NTV Yayınları
Konusu

Çocuğunuzun Beynine Hoş Geldiniz’de, Nörobilimciler ve ebeveynler Sandra Aamodt ve Samuel Wang, uyku sorunları, dil öğrenimi, cinsiyet farklılıkları ve otizm gibi çarpıcı konulara değinerek beyin gelişiminin tüm yönlerini konu edinmiştir.

Çocuğunuzun Beynine Hoş Geldiniz Özeti

Bir çocuğun beyninin gelişimi ve olgunlaşması, yıllar süren karmaşık bir süreçtir. Çocuğunuzun beyni, üniversiteye gidene kadar gelişmeye ve çevresine uyum sağlamayı sürdürür. Dolayısıyla, çocuğunuz yeni doğan da olsa, bebek ya da ergen de olsa bu kitaptan yararlanabilirsiniz.

Çocuğun doğumdan itibaren başlayan gelişim sürecini beyin temelli olarak anlatan bu kitabı okuduktan sonra hangi yaştaki çocuğa nasıl davranmanız ve ondan neler beklemeniz gerektiğini öğreniyorsunuz

Bilgi skalası çok geniş. Güzel ve önemli konular bilimsel veriler ışığında görsellerle veriliyor

Örneğin hangi beyin bölümünün nasıl, hangi yaşlarda geliştiği ve çocuğun niçin öyle bir davranış sergilediği deneyler ve örneklerle anlatılıyor. Ayrıca kullanılan bilimsel kelimelerin açıklamaları da en sonda sözlük olarak karşımıza çıkıyor.

Özenle seçilmiş kelimeler ve düzgün, anlaşılır cümleler ile çevirisi yapılan bu kitabımızı çocuklarla yolu bir yerde bir şekilde kesişen herkesin okuması faydalı olacaktır

Sadece ebeveyn bakış açısıyla okunursa teknik kısımları can sıkıcı olabilir ancak teknik kısımlarıyla ilgili biri olarak okursanız fazlasıyla keyifle alabilirsiniz

Çocuğunuzun Beynine Hoş Geldiniz – Kitap Açıklaması

Doğum Öncesi Dönemden Üniversite Çağına Kadar Beyin Gelişimi

Nörobilimci ve aynı zamanda birer ebeveyn olan Sandra Aamodt ve Samuel Wang Çocuğunuzun Beynine Hoş Geldiniz ‘de uyku problemleri, dil öğrenimi, cinsiyet farklılıkları ve otizm gibi çarpıcı konuları ele alarak beyin gelişimini tüm yönleriyle açıklıyor.

Çocukların nasıl düşündüğü, ebeveynlerin bir türlü çözemediği sırlardan ve zorluklardan biridir. Çocuklarını zeki, güçlü ve mutlu yetiştirmek isteyen aileler vitaminlerden DVD ve oyuncaklara kadar her yolu deniyor. Ama gerçek bilim aslı olmayan pazarlama tekniklerinden nasıl ayırt edilebilir? Peki ya çocuğunuzun bebeklikteki, okul çağındaki ve ergenlikteki beyninde gerçekte neler oluyor?

Bu kitap gebeliğin başlangıcından üniversiteye kadar olan tüm dönemleri ele alıyor, çünkü bu konudaki pek çok kitap ilk üç yılla sınırlı kalsa da, beynin gelişimi çok daha uzun süre devam eder. Bir çocuğun beyninin gelişimi ve olgunlaşması, on yıllar süren karmaşık bir süreçtir. Beyin, üniversite çağına kadar gelişmeyi ve çevreye uyum sağlamayı sürdürdüğü için çocuğunuz yenidoğan, bebek ya da ergen de olsa bu kitaptan yararlanabilirsiniz.

 (Tanıtım Bülteninden)

Gönderen: Sevim’in Annesi

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
Misafir Yazıları
Misafir Yazıları
Bir kitabın ne kadar okuyucusu varsa o kadar değişik çeşidi var demektir.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

789BeğenenlerBeğen
4,255TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular