Uyumsuz Çoraplar

Uyumsuz Çoraplar – Marie Francine Hebert

TürYazarYayınlanma Tarihi
ÇocukMarie Francine Hebert2021

Uyumsuz Çoraplar Özeti

Arkadaş sevgisini, dayanışmayı ve zorlukların üstesinden gelmeyi samimi ve anlaşılır bir dille ele alan eserimizin kahramanları Yağmur, Güneş ve Bora.

Gülmeyi, dans etmeyi, şarkı söylemeyi, gıdıklanmayı, öpücükleri, kelebekleri seven iki yakın arkadaş Güneş ve Yağmur. Bu iki yakın arkadaşı birbirinden ayıran özellik ise Yağmur’un ayakkabıları severken Güneş’in yalınayak yürümeyi sevmesidir. Güneş’in çekmesi her zaman karmakarışıktır. Ve çorapların eşini bulamaz. Bu nedenle hep farklı çoraplar giyer.

Zamanını yaramazlık yaparak geçiren Bora ise, yetişkinler arkalarını döndüklerinde ise Güneş ve Yağmuru rahatsız etmek için her yolu yapar. Farklı çorap giyen Güneş’le dalga geçer. Onun renkleri bilmeyen bir bebek olduğunu söyler. Diğer arkadaşları da Bora’dan korktukları için Güneş’le dalga geçer.

Yağmur bu duruma sessiz kalamaz ve bir çözüm yolu arar. Yağmur’un bulduğu bu yol işe yarar ve böylece bütün arkadaşlar arasında barış sağlanmış olur.

Yağmur ve Güneş gibi Bora’nın zorbalığından rahatsız olan tüm çocukların bir araya gelerek nasıl bir çözüm yolu bulduklarını okurken keyif alacağınızı düşünüyorum.

Zorbalık ve farklı plana saygı duyma temalı bu başarılı eseri 1. Sınıf öğrencilerimiz tatilde okumalarını öneriyorum.

Uyumsuz Çoraplar – Kitap Açıklaması

Farklı olma hakkına ve dayanışmaya dair akıllardan çıkmayacak bir hikâye.

Güneş̧ ve Yağmur yakın arkadaşlar. Su birikintilerini, öpücükleri, kelebekleri, gıdıklanmayı, şarkı söylemeyi, dans etmeyi ve kahkahalarla gülmeyi severler.

Zamanını yaramazlık yaparak geçiren Bora ise koca gözlerini bir an bile üzerlerinden ayırmaz. Yetişkinler arkalarını döndükleri anda Güneş’i ve Yağmur’u rahatsız etmek için her şeyi yapar. Onu durdurmanın bir yolu olmalı mutlaka. Ne yapmalı da barışı sağlamalı?

(Tanıtım Bülteninden)

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 5]
Önceki KonuLea Ve Fil
Sonraki KonuGöz

Benzer Konular

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

1,026BeğenenlerBeğen
755TakipçilerTakip Et
298TakipçilerTakip Et
21AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Müptezeller

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular