Ana SayfaRomanVahşi Bir Kız Sevdim

Vahşi Bir Kız Sevdim

Vahşi Bir Kız Sevdim – Esat Mahmut Karakurt

Tür:Roman
Yazar:Esat Mahmut Karakurt
Yayınlanma Tarihi:1980
Yayınevi:İnkılap Kitabevi
Karakterler

Adil Bey: Yakışıklı bir yüzbaşıdır öyle ki hasmı olan Bulgar kızı ona delice âşık olur ve onun da bu aşktan dolayı gözü hiç bir şey görmez.

Kristina: Güzel bir o kadar vahşi bir Bulgar kızıdır. Ama kendini bir Türk subayına âşık olmaktan alıkoyamaz.

Konusu

Kitap, savaş sırasında Makedonya’da yaşayan bir çete liderinin genç, çok güzel kızı Kristina ile genç bir Türk yüzbaşı tanışması ile doğan aşk ve bu aşkın farklı kültür, içinde bulundukları savaş ile genç kızın babası nedeniyle imkânsız bir aşka dönüşen hikâyesi konu edinir.

Vahşi Bir Kız Sevdim Özeti

Abdülhamid döneminde İstanbul’dan Makedonya’ya kadar Cesri Mustafa Paşa Tepesi’ni içine alan semte Adil adında otuz bir yaşında yakışıklı bir Türk subayı görevlendirilir. Burada güzel bir kız tarafından yönetilen Bulgar çetesinin olaylarıyla karşılaşır ve bu çeteye son vermekle görevlendirilir.

Bir gün bu çetenin mahalleden geçen treni sabote edeceği haberini alır. Kendisi de dâhil olmak üzere tüm istasyon demiryolunda devriye gezerler. Adil Bey ormanda dolaşırken bir şey fark eder. Hemen saklanmaya ve neler olduğunu anlamaya çalışır. Askerlerinden biri bir Bulgar tarafından bağlanıp öldürülmek üzeredir. Ne yapacağını bilemez, tam o sırada Bulgar miferini çıkarır. Gözlerine inanamaz. Bir çift şiddetli güzellik ve vahşi bir çift şimşek hızında gözle karşı karşıyadır. Askerini kurtarmak için silahını alır ve kızı vurur. Kız Adil Bey’i tanır. Ölüm tehditleri atarak oradan uzaklaşmayı başarır. Kızın Kristina olduğunu istihbarattan öğrenen Adil Bey’in içinde tuhaf bir his oluşur.

Kristina çeteye katılmadan önce bu yakışıklı adamı gizlice takip etmiş ve kimseye yardım etmeme düşüncesiyle çeteye katılmıştır. Aşkını geri alamazsa onu öldürür ama Adil Bey de ona âşıktır.

Bir gece vahşi kız, Adil Bey’in odasına gizlice girer. Onu uykusunda öldürmeye çalışır. Ama yine başarısız olur, yerinde bir kuş bayılır. Adil bir yandan yaralarını sararken bir yandan da o güzelliği doyasıya seyreder. O sıcacık dudakları bir an öpmek ister ve kız aniden kendine gelir ve tehditler savurmaya başlar. Aynı gece köprüde bir çatışma çıktı ve kızın erkek kardeşi ölür. Neden öldürdüklerini sorar. Ayrıca onlara yaptıklarını ve bir asker olduğunu tatlı bir şekilde hatırlatır. Bu konuşmalar kızı o kadar etkilemiştir ki bir anda kadınsı duyguları ön plana çıkar ve oradaki Adil Bey hakkındaki tüm düşüncelerini ona anlatır ve o gece birlikte olurlar. Sevgilerini gösterirler ve sevgilerini kanıtlarlar. Ama onlar birbirlerine düşmandır. Çünkü onlar farklı dünyaların insanlarıdır.

Bir gün karakola gelir ve babasının polis karakolunu bombalamak üzere olduğunu söyler ve uzaklaşır. Tam karakol boşaltılırken bir patlama her şeyi yok eder ve gangsterler kaçar. Adil’in ona olan aşkı alevlenir.

Aylarca süren sessizliğin ardından bir çoban çocuk ona Kristina’dan bir mektup getirir. Onu çok özlediğini, sürünün orada dağda beklediğini yazar. Ama bu bir tuzaktır. Kristina’nın babasının oyununa gelir. Onu bir mağaraya götürür ve gözlerinin önünde babası onu tek kurşunla öldürür ve Adil Bey acıdan bayılır. Uyandığında aşkının güzel yüzü karakolun yanında karşısında durmaktadır. Öldüğüne inanamaz, o sıcak dudakları tekrar hissetmek ister. Ama o sıcak dudaklar buz kadar soğuktur.

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

793BeğenenlerBeğen
4,481TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular