Günahın Üç Rengi

Günahın Üç Rengi – Gülseren Budayıcıoğlu

TürYazarYayınlanma Tarihi
PsikolojiGülseren Budayıcıoğlu2008
Karakterler

Salih: Acıdan haz alan, yakışıklı bir gençtir.

Şevket Ağa: Tercihleri nedeniyle orta yaşlı erkeklerden hoşnut alan bir holding patronudur.

Melek: Hayat kadınıdır.

Konusu

Günahın Üç Rengi kitabı Genç ve yakışıklı bir gencin mazoşizmin acısıyla renklenmiş dünyası olan ve bu acıdan alınan haz, ölüme yaklaştıkça hissedilen doyum. Yaşlı, göbekli bir holding patronunun tercihleri nedeniyle varoşların kasketli orta yaşlı erkeklerinde aradığı yakınlık. Üç kuşak boyunca sürüp gelen hayat kadını, kadının ruhunu paramparça edişi ele alınmıştır. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu bu kitapta insan denen muhteşem ve bir o kadar da karmaşık varlığa ait sahici yaşam hikâyeleri sunuyor. Bazen dehşete kapılacak, çoğu zaman da hüzünleneceksiniz…

Günahın Üç Rengi Özeti

Birbirleriyle harmanlanmış ve tesadüflerle dolu yedi bölümden oluşan bu kitapla üç ayrı hayat, üç ayrı hikâye biz okuyuculara sunuluyor. Ön sözünde de bahsedildiği gibi iyiler değil kötüler hikâyelendirmiş. Gerçeklerden yola çıkarak kurgulama yapan yazarımız ilk kitabında madalyonun içinden  bahsederken ikinci kitabında madalyonun öteki yüzüne ışık tutuyor. İlk kitabında olduğu gibi Gülseren Budayıcıoğlu’nun  hastaları ile olan diyaloglara yer verdiğini görüyoruz Salih’in hazzı mazoşizmde bulması, mutluluğu arama çabaları, Şevket Ağa’nın kimse tarafından bilinmeyen tercihi ve Meliha hanımın yaşadığı olaylar hayatın içinde hep var olan konular olmakla birlikte  hayatın hiçte basit olmadığını; sevmenin, sevilmenin hayatımızın şekillenmesinde ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz.

Yazarımız bu eseriyle vakalarının geçmişte yaşadıklarını gözler önüne sererken,  toplumun bakış açısını biz okurlarına ustalıkla sunmayı da başarıyor.

İşte sizi maceradan maceraya sürükleyecek, okurken dehşete kapılacağınız, çoğu zamanda hüzünleneceğiniz özetle herkesin kendinden bir şey bulabileceği ve hayatın acı gerçeklerini önünüze seren bu kitabı siz okurlara tavsiye diyorum. Okuma sevgisiyle kalın.

Günahın Üç Rengi – Kısa Bilgiler

  • Günahın Üç Rengi kitabı Gülseren Budayıcıoğlu isimli yazarın en popüler kitaplarından birisidir.
  • 286 sayfaya sahip olan bu kitap okurlarının karşısına birbirinden ilginç konularla çıkıyor.
  • Kitap şimdiye kadar 13934 kişi tarafından okunmuştur.
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 12 Ortalama: 4.3]
Önceki Konuİnci
Sonraki KonuAy Battı

Benzer Konular

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

1,002BeğenenlerBeğen
751TakipçilerTakip Et
298TakipçilerTakip Et
21AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular