Ana SayfaPsikolojiCamdaki Kız

Camdaki Kız

Camdaki Kız – Gülseren Budayıcıoğlu

Tür:Roman, Psikoloji
Yazar:Gülseren Budayıcıoğlu
Yayınlanma Tarihi:2019
Yayınevi:Doğan Kitap
Karakterler

Nalan: Yaşadığı travma sonucu, psikolojisi bozulan ve hayatını psikiyatra anlatan romanın ana karakteridir.

Hayri: Evli olmasına rağmen Nalan’ı kendine aşık edip, kendisini aşk adamı görüp geniş bir yelpazede kadınların ilgisini çekmeye çalışan kişidir.

Sedat: Nalan ile evli olduğu süreçte, ona ilgi ve sevgi göstermeden, zenginliğini yaşayan, gezen, eğlenen ve kumar oynayandır.

Türkan: Hayri’nin eşidir.

Lazkızı: Hayri’nin meyhanede tanıştığı ve zorla evlendirilmeye çalışılması yüzünden evlendiği ve bu sebeple sorunlar yaşayıp Hayri’yi öldüren kişidir.

Konusu

Roman, lüks içinde yaşamış ama yok sayılmış bir çocukluktan gelen iç mimar Nalan ile, sert ve yoksul bir çocukluk geçirmiş elektrikçi Hayri’nin aşk hikayesi kısaca anlatır. Gülseren Budayıcıoğlu’nun terapisini yürüttüğü gerçek bir çiftin hikayesi anlatılır.

Camdaki Kız Özeti

Lüks bir hayat içinde yaşayan Nalan’ın, zengin ve köklü bir aileye gelin gitmesi kaçınılmaz olur. Monoton bir evlilikten sonra yaşadığı ilişki ve ondan dolayı oluşan psikolojik sorunlardan ötürü, sevgilisi Hayri onu bir psikiyatri kliniğine getirip onu yaşadığı bu zor durumdan kurtarmaya çalışır. Gittiği seanslarda doktoruna hayatını anlatmaya başlar.

İç mimar olan Nalan,  zengin bir iş adamın oğlu Sedat ile evlenilir. Bir süre sonra kocasından ilgi görmediği gibi sevgi ve şefkat de görmemeye başlar. Kocasının tek gayesi zengin bir yaşantı sürmek, gezmek, eğlenmek, giyinmek, lüks araçlarla dolaşmak ve kumar oynamaktır.

Nalan çok geçmeden hamile olduğunu anlar ve bunu da bebeğinin kaybetmesi ile destek göremediği kocasından da ötürü ağır bir travma geçirir. Ailesini de kaybeden Nalan, bir başına kalmıştır. Zaman geçtikten sonra kayınbiraderinin desteği ile tekrardan işe başlar ve o esnada ona sevgisini gösteren Hayri ile tanışır. Hayri’nin göstermiş olduğu sevgi ve şefkatten sonra o da karşılık vermeye başlar, çünkü Nalan içinde yaşamış olduğu o sevgi boşluğunu doldurmak ister. Kocasından boşanıp Hayri ile 7 yıl sürecek olan ilişkilerine başlar. Ancak Hayri evli ve üç çocuk babasıdır. Bu durum Hayri’nin eşinin köyde oluşundan dolayı Nalan’ı pek sarsmaz. Hayri’nin eşi Türkan da bu durumu kabullenir ve çocukları ile gelir. Nalan ile zaman geçirmeye bile başlarlar.

Nalan'ın Seansları

Nalan’ın seanslara geldiğinde anlattığı olaylar ve geçmişte yaşadığı travmalar olduğunu gören psikiyatrist daha derine inerek aslında Nalan’ın anne ve baba dediği kişilerin, anneannesi ve dedesi olduğunu, annesinin ortaokul yıllarındayken yanlarına gelen küçük dayısı tarafından hamile kaldığını ve kendisini doğururken öldüğünü gözyaşları içinde anlatır. Anneannesi ve dedesi onu yanına alıp onu en güzel okullarda, lüks bir hayat içinde yaşatmış ancak kendi yaşadıkları acı ve utanç yüzünden asla onu sevmemiş, bir kez olsun onun başını bile okşamamışlardır.

Bu sebeplerden dolayı Hayri’nin ona vermiş olduğu sevgi ve şefkate muhtaç duyan Nalan, Hayri’nin onu terk etmesinden korkar. Ancak Hayri’nin kendini bir aşk adamı olarak görmesi ve hayatının sadece Nalan ve Türkan’a ait olmadığını düşünerek bir meyhanede tanıştığı zengin bir iş adamın kapatması ile tanışır ve hatta ona evlenme sözü dahi verir. Fakat Hayri, ne Türkan’dan boşanmak ne de Nalan’dan ayrılmak ister. Bu durum iç sıkıntılarına neden olmuş ve Laz kızı olan kapatma Hayri’yi öldürür.

Hayri’nin ölümü hem Türkan’ı hem de Nalan’ı depresyona iyice sürüklemiştir. Psikiyatrist desteği ve yönlendirmesi ile hayatına yeni bir sayfa açmaya karar veren Nalan, son olarak bir resim atölyesindeki hocasının, aslında göremediği ve tanımadığı babası olduğunu öğrenir. Babasının ondan af dilemeleri fayda etmese de Nalan bu durumu kabullenmiş gibi görünür ve hoca kendine ait kıymetli eserleri Nalan’a bırakarak ortadan kaybolur. Bu durumlardan artık sıyrılıp yeni başlangıçlar yapmaya karar veren Nalan, yaşam tarzını ve hayatını değişerek bir işe başlar ve kendine yepyeni bir sayfa açar.

Camdaki Kız – Kitap Açıklaması

“Küçükken çekilen acıların ateşi kolay sönmüyor, kolay unutulmuyor ve izlerini hayatımız boyunca üstümüzde taşıyoruz.”

Aşk yakıyor

Ayrılık kavuruyor

Aldatılmaksa hep çok acıtıyor…

Bize çocukluk acılarını tekrar yaşatacak kişileri gözünden tanır, başkasına değil, ona âşık oluruz. Hayat onu kendi ellerimizle buldurur bize.

Kaderimiz aslında doğduğumuz evlerde yazılır. Yine o evlerde yaralanır, o yaralarla büyür, sonunda o yaraların bizi götürdüğü yere gideriz. Ancak mutluluk her zaman o yolda değildir…

“Bu kitapta her zamanki gibi gerçek bir yaşam hikâyesi anlatacağım sizlere. Hep lüks içinde yaşamış ama kaderi daha baştan kötü yazılmış Camdaki Kız ile bir varoş çocuğunun aşk hikâyesi bu.”

– Dr. Gülseren Budayıcıoğlu-

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
33 Yorum
En eski
En yeni En çok oy alan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Sidar BIÇAK
Sidar BIÇAK
Ziyaretçi
3 yıl önce

Çok açıklayıcı ve güzel bi özet olmuş ellerinize sağlık.

ŞEYMA
ŞEYMA
Ziyaretçi
3 yıl önce

“İnsanın ruhsal durumu yüzüne nasıl da yansıyor. Bir kadın o gün çok güzelse, mutlaka seviliyordur. Sevilmenin ışıltısı yansır yüzüne.”

Bir kadının neler yaşayabileceğini yansıtabilecrk ve bunu anlayacak bir topluluk olmamız umudu ile…

Harika bir kitap son zamanlarda gündem de ve dizi ile beraber okuduğum muhteşem bir eser.

Camdaki Kız
Camdaki Kız
Ziyaretçi
3 yıl önce

Kitap süzülen hikayeleri ile eleştiri yapmadan, kınamadan ve ötekileştirmeden önce karşımızdakini dinlemenin gerektiğini güzelce anlatmış durumda.

camdaki kız favori kitaplarım arasında yerini almış durumda. Ayrıca dizi ile beraber izlemem de ayrıca keyifli oldu. Özeti de çok güzel çıkarılmış.

Ceren
Ceren
Ziyaretçi
3 yıl önce

Dizi çok güzel, kitabı yansıtmayı başarmış. Camdaki Kız özetini sitenizde okudum. Teşekkürler. Camdaki kız karakterleri açıklayıcı şekilde anlatılmış

banu
banu
Ziyaretçi
2 yıl önce

Okumak için sabırsızlandığım bir kitap.

nrsrfee
nrsrfee
Ziyaretçi
2 yıl önce

Çok merak ediyorum kitabını, Dizisiyle karşılaştırma yapmak, Eminim ki okumaya değer bir kitaptır.

gizeemkartall
gizeemkartall
Ziyaretçi
2 yıl önce

Uzun süredir okumak isteyip merak ettiğim bir kitap Gülseren Budayıcıoğlu farkıyla muhteşem kitap olduğuna eminim❤

Ayça Baltacı
Ayça Baltacı
Ziyaretçi
2 yıl önce

Gülseren Hanım’ın kaleminden çıkmış yine şahane bir eser. Okumak için sabırsızlanıyorum…

perii.dncklh
perii.dncklh
Ziyaretçi
2 yıl önce

Gerçekten Gülseren Budayıcıoğlu bambaşka yazıyor ❤️

Zehraozten2006
Zehraozten2006
Ziyaretçi
2 yıl önce

Camdaki kiz dizisini izlemedim ama izlemek yerine okumayı tercih ederim öyle güzel özetlemişsiniz ki iyice merak ettim ilk firsatta okumak istiyorm 🥰

Ayşe Özkütük
Ayşe Özkütük
Ziyaretçi
2 yıl önce

Yazarın kitaplığım da olmasını istediğim eseri.okumak nasip olur inşallah 😊

KÜBRA
KÜBRA
Ziyaretçi
2 yıl önce

Gülseren Budayıcıoğlunun tüm eserlerini severek okuyorum. Özellikle Camdaki Kız kitabını çok merak ediyordum dizisini izliyorum ama kitabını da okumak isterim.

Akasyaeknc
Akasyaeknc
Ziyaretçi
2 yıl önce

Bir bir yıl önce okudum, çok güzel kitap toı

Çınar ŞEKER
Çınar ŞEKER
Ziyaretçi
2 yıl önce

Mükemmel bir kitap harika ellerden çıkmış mutlaka herkesin okuması gereken bı eser tebrikler 👏👏👏 teşekkürler

Aysun
Aysun
Ziyaretçi
2 yıl önce

Çok güzel anlatılmış okumak için sabırsızlanıyorum çok güzel eserleriniz var

Yeşim-ömer-çağan
Yeşim-ömer-çağan
Ziyaretçi
2 yıl önce

Yazarın tüm kitapları cok guzel, bu kitap da onlardan biri ön yargı ile yaklaşıp birden kendinizi onlardan biri olarak buluyorsunuz.

tunamerveserdar
tunamerveserdar
Ziyaretçi
2 yıl önce

Okumak istediğim bir kitap. Diziyi izlemedim ama diziyi konu olarak biliyorum

Nagihan Koçak
Nagihan Koçak
Ziyaretçi
2 yıl önce

Muhteşem bir kitap inşallah en kısa zaman da okuma fırsatım olur.

Elif Yalta
Elif Yalta
Ziyaretçi
2 yıl önce

Sevgi insana şifadır sevgisiz çiçek solar sevgisiz insAn ölür her insanin mayasinda sevgi vardır ama.yasadıği olaylar o kişiyi katı kalpli sevgisiz yapar soluksuz okuyabileceğim bir kitap CAMDAKI KIZ💌

nevra.gunozcan
nevra.gunozcan
Ziyaretçi
2 yıl önce

Harika bir kitap. Keyifle okudum

Sosyal Medya

792BeğenenlerBeğen
4,489TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular