Kendine Hoş Geldin

Kendine Hoş Geldin – Miraç Çağrı Aktaş

TürYazarYayınlanma Tarihi
Kişisel GelişimMiraç Çağrı Aktaş2019

Kendine Hoş Geldin Özeti

Hayatımızın iniş çıkışlarla dolu olduğunu, nasıl tek başımıza doğmuşsak ve tek başımıza öleceksek bu iniş çıkışlı zamanlarda da kendi başımıza ayağa kalmasını öğrenmemiz gerektiğini konu alan bu kitapta yazarımız insanın en çok kendisine yabancı olduğunu dikkat çekmiştir.

Kendimizin kıymetini bilmemiz gerektiğini öğütleyen genç yazar bunu yaparken de kendi hayatında yaşamış olduğu aşk acısı ve diğer acı veren deneyimlerden bahsediliyor. Hatta bunlarla nasıl başa çıktığını anlatıyor.

Akıcı ve sade bir dille anlatılan, gerek dünyadan, gerek ülkemizden yazarların, düşünürlerin sözleri ile alıntılar yapılan bu kitabı genç arkadaşlarımızın daha çok beğeneceğini düşünüyorum. Öyle ki okuduklarında kendilerini bir arkadaş ile sohbet ediyormuş gibi hissedebilirler.

Bazılarımız içinse koyu renkle yazılan alıntıları okumak yeterli olacaktır. Yazarımızın emeğine sağlık.

Kendine Hoş Geldin – Kitap Açıklaması

Kendinden başka kimseye ihtiyacın yok. En kötü gününü düşün, sana “Yanındayım.” diyen onca insan vardı. Tek başına atlatmadın mı? Düştün, ayağa kendin kalkmadın mı? Doldun, tek başına ağlamadın mı? Soruyorum sana: Değmeyecek insanlar için kendine yeteri kadar haksızlık yapmadın mı?

İnsanlar gelip geçici. Unutma, kimse senden daha çok düşünmeyecek seni. Gitmem diyenler gidecek, sen yine kendine geleceksin. Düşeceksin, ayağa yine kendin kalkacaksın. Yaralanacaksın, yaralarını kendin saracaksın. Onca acının içinden yine tek başına çıkacaksın. Sarılmaya ihtiyacın olacak, yine kendine sarılacaksın. Dertlerin seni yakacak, Anka Kuşu gibi küllerinden doğacaksın.

Kendine iyi bak, sana en çok sen lazımsın.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 9 Ortalama: 5]
Önceki KonuMadam Bovary
Sonraki KonuGustave Flaubert

Benzer Konular

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

1,002BeğenenlerBeğen
751TakipçilerTakip Et
298TakipçilerTakip Et
21AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular