Ana SayfaKişisel GelişimEvrenden Torpilim Var

Evrenden Torpilim Var

Evrenden Torpilim Var – Aykut Ogut

Tür:Kişisel Gelişim
Yazar:Aykut Ogut
Yayınlanma Tarihi:2009
Yayınevi:Doğan Novus

Evrenden Torpilim Var Özeti

Beş ana bölümden oluşan bu kitapta günlük hayatta karşımıza çıkan olumsuzluklardan kurtulmanın yolu bize akıcı ve sade bir dil ile anlatılıyor.

  • Evrenin, egonun ne olduğu, hayat amacının ne olduğu, basit bir dil ile anlatılmış. Hayatımızın amacı deneyimlemek ve keyif almaktır.
  • Çekim Yasasından, kullandığımız kelimelerin başımıza gelen olayları nasıl etkilediğinden, ego denilen şeyin aslında biz olduğundan bahsedilmiş. Bu noktada evrenden bir şeyler isterken kullandığımız kelimeleri pozitif olarak seçersek istediğimiz şeyin bize ulaşmasında katkısı olacaktır.
  • Evrenden bir şeyler istemekten bahseden yazarımız istediğimiz şeyin oluş sürecinde egoya yenilip negatif fikirler üretmemek, Evrene doğru mesajlar iletmek ve istediğimiz şeyi doğru bir şekilde almayı başından geçen olaylarla destekleyerek anlatmıştır.
  • Gün boyu başımıza gelen kötü olaylara dahi gülümseyerek bakabilmek, enerjimizi düşürmemek, negatif düşüncelere çok dalmamak, dalsak dahi hemen çıkmanın bir yolunu bulmak için yapmamız gereken egzersizlerin güzel bir gün geçirmek adına gerekli olduğunu anlıyoruz .
  • Evrene gereken mesajı verebilmek için kullanacağımız egzersizler yer almaktadır.

Şükür egzersizi; Her sabah veya her gece uyumadan önce hayatımızda memnun olduğumuz şeylere şükretmek egzersizidir.

Çatallama egzersizi; Hayatımızda memnun olmadığımız ve sürekli düşündüğümüz olumsuzlukları kafamızın içinden atabilme egzersizidir.

Ego ile konuşma egzersizi; Egonuz sizi ele geçirmeye başladığı sıralarda yalnız kalınabilecek ve kendi kendinize egonuz ile konuşup onu yatıştırma egzersizidir.

İşleri asistanınıza yükleme egzersizi; Asistan diye bahsedilen kişi Evren’dir. Siz üstünüze düşeni yapın ve gerisini Evren’e bırakın.

Yaratım panosu egzersizi; Yapmak istediğiniz şeyi kafanızda canlandırın, sanki gerçekten onu yapıyormuş gibi hissedin ve beyninizi ona yönlendirin. Bu teknik bilimsel yönden kabul edilmiş bir yöntemdir.

Odak değiştirme egzersizi; Moralinizi bozan olaydan kaçarak, o olayla hiç alakası olmayan bir iş yapın ve o sırada moralinizi bozan, enerjinizi düşüren olaydan uzaklaşın.

Yorum

Herkesin farklı bir hikayesi var. Aykut Oğut ‘ta kendi zayıflama hikayesinin ve başarı öyküsünü bu kitapla bizlere anlatıyor. Evlerimize kapandığımız şu günlerde anlık da olsa enerjimizi bu kitapla yükseltebilir, bir de evrene güzel mesajlar göndermeyi başarabilirsek güzel şeyleri kendimize çekebilir, hayatımıza pozitif bakan bir pencere açmayı da başarabiliriz. Yazarımızın kendi deneyimlerinden yola çıkarak bizlere verdiği bu tavsiyeler okunmaya ve uygulanmaya değer. Keyifli okumalar…

Evrenden Torpilim Var – Kitap Açıklaması

275. baskısıyla Aykut Oğut’tan Evrenden Torpilim Var…

Siz hiç 150 kilo oldunuz mu? Sizin hiç yabancı bir ülkede bavulunuzu kaybettiğiniz, sabahları mısır gevreğine bira döküp hayatta kalmaya çalıştığınız, günlerce tek kelime bile konuşmadığınız oldu mu? Dayak yedikten sonra girdiğiniz komadan bir gözünüzü kaybetmiş olarak çıkıp tekrar parklara döndüğünüz… Annenizi kaybettikten sonra hapiste yatarken babanızı kaybettiğiniz oldu mu? Benim oldu!

Peki ya sonra o yabancı ülkenin dilinde şakır şakır konuşup hatta seslendirme yönetmenliği bile yaptığınız… O ülkedeki filmlerde başrol oynadığınız… 70 kilo verip filinta gibi olduğunuz… Yeni ve mutlu bir hayat kurduğunuz… Elinizi attığınız her işi altın yumurtlayan tavuğa çevirdiğiniz… Her saniyenizi gülümseyerek geçirdiğiniz, hayatta istediğiniz her şeyi elde etmeye başladığınız oldu mu? Benim oldu! Nasıl mı? Gelin anlatayım… “İstemek olmanın yarısıdır!”

(Tanıtım Bülteninden)

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
En eski
En yeni En çok oy alan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
nazteacher
nazteacher
Ziyaretçi
3 yıl önce

Hayata doğru pencereden bakmayı bilirsek , her an gülümseyecek bir şey bulabiliriz. Sizinde yüzünüzden gülücükler eksik olmasın öğretmenim.Emeğinize sağlık.

Sosyal Medya

790BeğenenlerBeğen
4,570TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular