Ana SayfaKişisel GelişimŞu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır – Ahmet Şerif İzgören

Tür:Kişisel Gelişim
Yazar:Ahmet Şerif İzgören
Yayınlanma Tarihi:2002
Yayınevi:Elma Yayınevi
Konusu

Fil Bu Dünyada Hortumlu Yalnız Bir Hayvandır (İletişim, Başarı ve Hayat Üzerine) İş hayatına çarpıcı bakış açılarıyla tanıdığımız Ahmet Şerif İzgören, başarı ve mutluluğa giden yola her yönüyle ışık tutuyor.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır Özeti

Ahmet Şerif İzgören’in bu kitabında olay ve olgulara farklı bir bakış açısıyla baktığını, bu bakış açısının insanları geliştirmeye yönelik bir bakış açısı olduğunu görmekteyiz. Kişisel gelişim ve başarı anlamında çok değerli fikirleri sıraladığı, ismiyle dikkat çeken ve 23 bölümden oluşan kitabın her bölümünde ayrı bir hikâye ve her bölüme uygun bir söz okumaktayız. Üslubunun çok akıcı olması kitabı çok zevkli bir kitap haline getirmiş. Kim olduğumuzu fark ettirmekle başlayan yazarımız benlik, alışkanlıklar, hayat, sevgi, olumlu düşünme, dinlemek, iyilik, idealler, iletişim ve gelecek gibi pek çok konuya değinmiştir. Bunu yaparken bazı büyük yazarların alıntı sözlerine ve kitaba ren katan küçük hikâyelere de yer vermiştir. Bunu yanında yazarımız bizlere kişisel gelişim için öneri ve uyarılarda da bulunmuştur.


Bir solukta ve keyifle okuyabileceğiniz bu kitap kendimizde ve çevremize kaliteli bir birey olmanın ilk adımını attırıyor. Diğer kitaplarında olduğu gibi okurken gülümseten aynı zamanda sizi düşündüren, sohbet havasında samimi bir üslupla yazılmış bu eseri okumanızı tavsiye ederim.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır – Kitap Açıklaması


Bu kitabı niye yazdım?
Krushen diye bir Amerikalı dilbilimci seminerinde, İngiltere’de Güzin Abla benzeri bir köşe yazarına giden mektubu anlatmıştı. Mektup şöyleydi:

“Sevgili Kathy,

Biriyle ilişkim var, fakat onunla evlenip evlenmemek konusunda kararsızım. Beni çok kıskanıyor. Birkaç kere şiddet de uyguladı. Kavgacı. Ayrıca bana hiç güveni yok. Bir gün beni eve bıraktıktan iki saat sonra telefon açtı, amacı benim evde olup olmadığımı anlamaktı. Bir sabah onu kapımın önünde uyurken buldum. Ayrıca çok asabi; bu da kararsızlığımı arttırıyor. En ufak bir şeyden parlayabiliyor. Aslında düşünüyorum da beni sevdiğini gösteren hiçbir şey yapmıyor, niye onunla birlikteyim ki? Evet doğruyu söylemek gerekirse, yanlış kişiyle birlikteyim. Evet kararımı verdim. Neyse Kathy umarım sen iyisindir!!

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

790BeğenenlerBeğen
4,260TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
56AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular