Ana SayfaKişisel GelişimYaşamak Sakinlik İster

Yaşamak Sakinlik İster

Yaşamak Sakinlik İster – Özgür Bacaksız

Tür:Kişisel Gelişim
Yazar:Özgür Bacaksız
Yayınlanma Tarihi:2021
Yayınevi:Destek Yayınları

Yaşamak Sakinlik İster Özeti

Sosyal mesafelerin açılmasıyla, rutinlerin baştan sona bozulması ve ekonomik belirsizliklerin artmasıyla daha derin kaygılara, endişelere ve korkulara gömülen yenidünyada alınan her yeni kararın, atılan her yeni adımın, her yeni fikrin, girişimin, düşüncenin ve aslında her yeni hayalin bile çok daha büyük bir önemi var.

Dışarıdan bakınca bu durumda ihtiyacımız olan şeyler, her ne kadar hız, güç̧ ve strateji gibi görünse de aslında tam tersi…

Dünyanın muhtaç̧ olduğu büyük kudret, sakinliktir diyor kitabımız.

Sizce de öyle değil mi?

Hayatın iniş̧ çıkışlarının yanı sıra gelecekle ilgili belirsizliklerin giderek daha da artması, ister istemez hepimizi telaşa, acele etmeye, atik davranmaya, daha çok düşünmeye, daha çok çabalamaya ve daha çetin bir mücadeleye girişmeye zorluyor bizleri…

Yaşamın günlük stresiyle ve gerginliğiyle hareket etmek, tepkiler geliştirmek, reaksiyon göstermek ya da kararlar almak, ne yazık ki hatalara, pişmanlıklara ve geri dönüşü bazen pek de mümkün gibi görünmeyen sonuçlara yol açıyor.

İnsan hatalarının önüne geçmek, huzurlu bir hayat yaşamak, doğru adımlar atmak, mutlu olmak, nitelikli ve kalitesi yüksek bir yaşam sürmek istiyorsa sakinliğin içindeki gücü keşfetmelidir diyen kitabınız İşte tam bu noktada bizlere yardımcı oluyor.

Nasıl mı? Tabi ki de bize anlattıklarıyla, Yavaşlamak, dinlenmek, nefes almak, durup etrafı izlemek, uzaklarda bir fırından gelen ekmeğin konusunu hissetmek, Yürüyüş yapmak, denizin kokusunu duymak, dalgaların sesini dinlemek ve kalbinin sesini, Kulağını kapattığın içindeki duymak, Bakmak etrafına…

Bu kitap bunu anlatıyor işte.

Hızlı olmak için tükettiklerimizi, geri plana attığımız kendimizi, yorulmuşluğumuzun sebebini, ısrarla oldurmaya çalıştıklarımızı olmayacağını bile bile. Akışa bırakmayışlarımızı anlatıyor.

Sevgiyle okuyun, sakinliğinizi koruyun. Çünkü yaşamak sakinlik ister 😊

Yaşamak Sakinlik İster – Kitap Açıklaması

Sen yavaşladığında her şey düzelecek…

Ne kadar hızlı olursan hayatı o kadar erken ve kuvvetli yakalarsın gibi geliyor. Ne kadar hızlı olursan o kadar başarılı ve kazançlı olacağına inanıyorsun. Hayatta kalabilmenin tek çaresi, çağın hızına ayak uydurabilmek diye düşünüyorsun. Oysa sen hızlandıkça, stres ve kaos artıyor sadece… Sen hızlandıkça çözümsüz görünen sorunlar, kaygı ve belirsizlik çoğalıyor. Çözmek için daha da hızlandığında, çözümsüz bir hal alıyor her şey…

Ne zaman çözümcü, üretken, başarılı, kazançlı ve en önemlisi de sağlıklı olursun biliyor musun?

Yavaşladığında…

Çünkü sakinliğin içinde çözüm vardır, çare vardır, yaratıcılık ve fikir vardır. Sakinlikte bilgelik, bilgelikte anlam ve değer vardır.

Sakinlik “detay” demektir ve unutma ki farkı yaratacak olan da yine detaylardır. Çünkü detayda fırsatlar vardır.

Çağımızın insanı, ihtiyaç duyduğu fırsatları, çareleri, huzuru, güveni, sağlığı, başarıyı ve ilhamı hızın içinde kaybetti.

Oysa sükûnette beklemeye devam ediyor hepsi…

Bu kitap sükûnete verilecek emeğin yol rehberidir işte.

(Tanıtım Bülteninden)

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

790BeğenenlerBeğen
4,318TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular