Ana SayfaKişisel GelişimHayat Cesurlara Torpil Geçer

Hayat Cesurlara Torpil Geçer

Hayat Cesurlara Torpil Geçer – Bircan Yıldırım

Tür:Kişisel Gelişim
Yazar:Bircan Yıldırım
Yayınlanma Tarihi:2018
Yayınevi:Destek Yayınları
Karakterler

Dilhun: Hayata ne yapacağını bilmeyen, geçmişine bağlı, çıkmazlarda olan bir karakterdir. Dilhun’un hayatı boyunca fark etmediği duygu ve düşüncelerini görmesini ve nasıl çözeceği konusunda yardımcı olan Vaveyla ve  Logos’tur.

Konusu

Cesaretin ana tema olarak işlendiği kurgu, okurlarını içsel bir yolculuğa çıkararak düşünmeye davet ediyor. Belirli bölümlerde nefes egzersizlerine de yer verilen kitap, aynı zamanda kişinin kendisine uygulayabileceği bir terapi niteliği taşıyor. Bircan Yıldırım’ın yalın ve akıcı anlatımı ile zenginleşen bu kitap, uçurumun kıyısında düşmeyi bekleyenlere büyük bir cesaret örneği sunuyor.

Hayat Cesurlara Torpil Geçer Özeti

Hayat Cesurlara Torpil Geçer kitabı yazarımızın en popüler kitaplarından birisidir.

Kitabın başkahramanlarından Dilhun, geçmişine son derece bağlı, hayatına yenilikleri katmayı başaramayan ve kolay kolay vazgeçemeyen bir karakter olarak öne çıkar. Dilhun, erkek arkadaşı Hakan’dan yeni ayrılmıştır. Yaşadığı üzüntü önceleri kendini ve Hakan’ı suçlamasına neden olurken, sonrasında yerini korkunç bir intikam planına bırakır. Ancak Dilhun, aslında tüm ikili ilişkilerinde problem yaşayan bir karakterdir. İçinde bulunduğu durumdan sıyrılıp değişmeye, kendini keşfetmeye ve iyileşmeye ihtiyacı vardır.

Vaveyla karakteri ise tam da burada devreye girer. Bir gün sahilde Dilhun’la karşılaşır. Tek başına yürüyen ve oldukça mutsuz görünen Dilhun, Vaveyla’nın dikkatini çeker. Vaveyla da aynı yollardan geçmiş, fakat içindeki sevgiyi bulmayı başarmış bir karakterdir. Dilhun, Vaveyla’nın yardım talebine  başlarda direnecektir. İkna olduktan sonra ise kendisindeki müthiş değişime tanıklık edecektir. Çünkü Vaveyla, sorduğu sorularla Dilhun’un yaşamına dair tüm yanıtları bulmasını sağlayacaktır. Dilhun, artık içindeki tüm cesaretsizliği kırmalı ve gerçek sevgiye ulaşmalıdır..

Vaveyla’yı kurtaran da Logos olmuştur. Onun zor günlerinde karanlık kuyulardan çıkaran, akılcı yönü Yaradan’ın birer armağanı olarak gelmiştir hayatına. “Bir insan kendini kurtaramıyorsa onu hiç kimse kurtaramaz,” düşüncesiyle hareket ederler. Sahilde tek başına yürüyen, her halinden acı çektiği belli olan Vaveyla da Dilhun’u iyileştirmek için niyet eder. Tesadüf olmayan bu karşılaşmada tüm enerjisini artık buna harcayacaktır. Ta ki Dilhun kendini tanıyana, sevene, yaşamı nasıl yönlendireceğini bilene kadar…Son olarak Dilhun Logos’la tanışır. Logos aslında onun içindeki ses, onun akılcı yönüdür. Der ki: Her insan bu Logos yani akılcı yönüyle birlikte doğar. Ama kişi hep acılarına, umutsuzluğa, kötü düşüncelere bağlı olduğu için bunu fark edemez ve ortaya çıkaramaz

Yazarımız kendi deneyimlerini, içsel yolculuğunu biz okurlara bu kitabıyla anlatmaktadır. Anlatım dili, olayların akışı sade ve anlaşılır. Dilhun’ da kendinizi bulabileceğiniz, Vaveyla ile yolculuk yapıp  Logos ile içselleşebileceğiniz bir eser.

Hayat Cesurlara Torpil Geçer – Kitap Açıklaması

Hayat sadece yola çıkmayı göze alanları kahramanlaştırır…

Yıldırım aynı yere iki kere düşer mi?

Düşer…

İki kere de düşer, üç kere de.

Yeter ki yağmurun altında durmaya cesaret et.

Öfkeyle, rekabetle, küçümsemeyle, eleştiriyle ve yargıyla dolu konforlu alanını terk edebilmeyi başardığında hazır olduğun seni bulur.

Unutma ki, aradığın da seni arıyor.

Yaşamının dümeni kendi ellerinde…

Kalbinin rehberliğini kimsenin karanlık kuyularında yitirme.

Uçurumlar, dümeni kıracağın rotayı verirler sana.

İhtiyacın olan tek şey cesaret…

Yola çıkmaya, yağmurda ıslanmaya, kahraman olmaya cesaret et…

(Tanıtım Bülteninden)

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

790BeğenenlerBeğen
4,318TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular