Ana SayfaÇocukHayvanlar Senfonisi

Hayvanlar Senfonisi

Hayvanlar Senfonisi – Dan Brown

Tür:Çocuk
Yazar:Dan Brown
Yayınlanma Tarihi:2020
Yayınevi:Altın Kitaplar
Karakterler
Konusu

Kitap, aktör Maestro Mouse’un bagetini kapıp çitaları, kanguruları, filleri, mavi balinaları ve sayısız diğer hayvan arkadaşlarını ziyaret etmesinin hikâyesini konu ediniyor.

Farklı hayvanlara ayrılan sayfalarda çevre, doğa, yaşam ve dostluk ile ilgili temalar işlenir; Bunu yaparken de çevre konusunda farkındalık yaratmak hedefleniyor.

Dan Brown’ın alametifarikası olan bulmacalar da kitapta yerini alıyor. İllüstratör Susan Batori’nin mizahi bir yaklaşımla oluşturduğu illüstrasyonlarda arka planda gizlenmiş pek çok bilmece ve ipucu var.

Hayvanlar Senfonisi Özeti

Kitap, çocuklar için kısa hayvan hikâyeleri ve bu tek cümlelik hikâyelerden alınacak derslerden oluşuyor. Maestro Mouse liderliğindeki bir senfoni orkestrasının üyeleri olan yirmi müzisyen hayvan, birlikte ağaçların ve denizlerin arasında bir yolculuğa çıkıyor. Büyük mavi balina, hızlı çita, minik böcekler ve zarif kuğular, sevimli su aygırı ve diğerlerinin her birinin paylaşacak özel bir sırrı vardır. Yol boyunca, Maestro Mouse okuyucular için çeşitli sürprizler, deşifre edilmesi gereken şifreli mesajlar bırakarak, kitabın sayfalarında bir tür hazine avı oyunu yaratıyor.

Brown yeni eserine dair şöyle konuşuyor:

“Hikâye anlatıcılığını seviyorum ve hikâyelerimde her zaman çeşitli temaların iç içe geçmesini hedefliyorum. Hayvanlar Senfonisi ile bu fikrin üzerine giderek sanat, kelimeler ve müziği içeren üç farklı dilin eş zamanlı kullanıldığı katmanlı bir deneyim ortaya çıkardım. Tıpkı bir operanın göz alıcı sahnesi, dramatik müziği ve lirik oyunuyla izleyiciyi cezbetmesi gibi, Hayvanlar Senfonisi de aynı anda hem akla, hem göze, hem de kulağa hitap etmeyi amaçlıyor.”

Kısa Bilgiler
  • Kitaptaki kare kodu akıllı telefonlarına okutarak her öykünün birbirinden güzel müziklerini indirmeleri gerekiyor. Orkestranın akordu ile başlayan kısa parçalardan hangisi dinlenilmek istenirse seçilebiliyor.
  • Kitaptaki şarkı demetinin müziklerini de Dan Brown’un kendisini bestelemiştir.
  • Kitap, New York Times’ın en çok satanlar listesinde o dönemde “1 numara ”da yerini almıştır.

Hayvanlar Senfonisi – Kitap Açıklaması

Maestro Fare ve müzisyen arkadaşlarıyla ormanların ve denizlerin derinliklerinde gezin! Kitabın içinde büyük mavi bir balina, hızlı çitalar, minik böcekler ve zarif kuğularla karşılaşacaksın. Üstelik her birinin seninle paylaşacağı bir sırrı var.

Yol boyunca Maestro Fare’nin senin için bıraktığı sürprizleri bulabilirsin. Örneğin; saklanmış bir arı, ipuçları veren karışık harfler, hatta çözmen için şifreli bir mesaj.

New York Times’ın en çok satanlar listesinin bir numaralı yazarı Dan Brown, son derece eğlenceli, gizemli ve müzikli bu ilk resimli kitabı Hayvanlar Senfonisi ile çocuklarla buluşuyor.

Ücretsiz bir uygulama ve Dan Brown tarafından bestelenmiş müzikler içeren bu müthiş kitabı yakından tanımaya ne dersiniz?

(Tanıtım Bülteninden)

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

792BeğenenlerBeğen
4,489TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular