Beyhan Budak

Doğum:1985 Ankara
Ölüm:
Meslek:Yazar

Beyhan Budak Kimdir?

Beyhan Budak, 1985 Ankara doğumludur. İlkokulu ve liseyi aynı şehirde okumuştur. İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandıktan sonra İstanbul’a gelir. İstanbul’un bilim, kültür ve sanattaki sınırsız olanaklarını sonuna kadar kullanmıştır. Birçok insanla tanışır, birçok dernekle sosyal projelerde yer alır. Panel, seminer ve eğitimlere katılır. Dershanelerde, anaokullarında, rehabilitasyon merkezlerinde ve hastanelerde staj yapmıştır. İstanbul’da tam 4 yıl kaldıktan sonra tekrar Ankara’ya döner. Mezun olduktan bir hafta sonra özel bir eğitim merkezinde çalışmaya başlar. Burada bir süre çocuklar ve aileleriyle birlikte çalıştıktan sonra Tedaş Genel Müdürlüğü’nde çalışmaya başlar. Ancak yapmak istediği iş bu olmadığına karar vererek Tedaş’tan istifa ederek Sağlık Bakanlığı’nda doktor olur. Uzun yıllar Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptıktan sonra özel sektöre geçer.

Lisans eğitiminin ardından Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ile İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümlerinde yüksek lisansını tamamlamıştır. TRT Türk’ün Uzman Var Projesi’nde videolarıyla yer alır. Keçiören Belediyesi Aile Eğitim Merkezi bünyesinde belediye personeline ve Keçiören halkına eğitim ve seminerler vermiştir. 2014 yılı boyunca Trt Radyo 1’in sabit konuğuydu. Kuzucuk, Elif’in Düşleri gibi çizgi filmlerin senaryo danışmanlığını da yapmıştır. Televizyon ve radyo programlarına katılır. Türk Psikologlar Derneği üyesi olan Budak, kurucusu olduğu Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde kurumlara psikoterapi, psikolojik danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir. Ayrıca evli ve iki çocuğu vardır.

2018 yılında Tedx Kaleiçi etkinliğinde “O Satın Aldığın Şey Mutluluk Değil!” başlıklı bir konuşma yapan Beyhan Budak, birçok kurum ve ilde kendi kendine yardım konularında 300’ün üzerinde konuşma yapmıştır ve halen bu konudaki çalışmalarını sürdürmektedir. Alanıyla ilgili birçok TV ve radyo programında paylaşımlarda bulunur ve bazı çizgi filmlerde senaryo danışmanlığı yapmıştır. Müvekkillerine psikolojik destek sağlamanın yanı sıra birçok nedenden dolayı psikolojik yardım alamayan kişilere ulaşmak amacıyla kurduğu YouTube kanalında “Popüler Psikoloji” ve “Kendine Yardım” konulu videolar yayınlamaktadır. Bu kanalda yayınlanan videolar bugüne kadar 500.000’den fazla kişi tarafından 30 milyondan fazla izlenir.

Beyhan Budak Eserleri

Beyhan Budak’ın Sözleri ve Alıntılarına Bakmanızı Öneririz.

Sayfamızda Beyhan Budak’ın sözleri ve alıntıları yer alır.

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

787BeğenenlerBeğen
4,131TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular