Kendine İyi Davran Güzel İnsan

Kendine İyi Davran Güzel İnsan – Beyhan Budak

TürYazarYayınlanma Tarihi
Kişisel Gelişim, PsikolojiBeyhan Budak2019

Kendine İyi Davran Güzel İnsan Özeti

Kitabımız beş ana bölümden oluşuyor. İlk bölümünde yazar, neden herkese ‘güzel insan’ diye hitap ettiğini açıklıyor. Yine aynı bölümde kendimize iyi davranmanın ne demek olduğunu anlatırken bahsettiği değişimle kendimizi sorgulamamızı sağlıyor.

Sonraki bölümlerde ilişkilerden , kimi nereye koymamız gerektiğinden , yapılmış hatalardan , modern  dünyanın insana dayattıklarından bahsediyor. İçinde bir sürü konu yer alan bu kitabı okurken yazarımızla sohbet ettiğinizi düşünebilirsiniz. Kitap boyunca sadece size hitap etmesi, kendi hayatından kesitlere yer vermesi, karşılaştığı vaka öyküleri ile anlatmak istediği konularla ilgili sorunlar yaşayan bizlere yardımcı olmaya çalışması bu kitabın artıları arasında.

Ben yazarımız ile Gri Koç ile tanışmıştım ve kitabını  görünce  hemen okumak istedim. Okurken sıkılmadığım,  kendimden bir şeyler bulduğum, sizler içinde faydalı olacağını düşündüğüm bu kitabı okumanızı tavsiye ederim. Beyhan Budak hocamızın da emeğine sağlık.

Kendine İyi Davran Güzel İnsan – Kitap Açıklaması

Sen kendin için bir şey yapmıyorsan kim senin için bir şeyler yapacak? Sen kendi yaralarını kendin sarmadan, kim sana yardım edebilir gerçekten? Eğer başkaları için önemli olmadığını hissediyorsan, ilkönce kendine şunu sormalısın: Ben kendim için önemli miyim?

Seninle bir yolculuğa çıkacağız bu kitapla birlikte. Her insanın içinde bir sağlıklı bir de sağlıksız bir “ben” vardır. Sağlıksız ben kontrolü devraldığında, insan kendine zarar verir. İşte bu kitapla çıkacağımız yolculuğun amacı, içindeki güzel insana yani sağlıklı bene ulaşmak.

Bu yolculukta, kaygılarınla baş etmek ve kafaya takmamak için hangi yöntemleri kullanabileceğini, olumsuz düşüncelerini nasıl kontrol edebileceğini, sağlıklı ilişkilerini geliştirirken, sana zarar veren zehirli insanlardan kendini nasıl koruyabileceğini, hangi alanlarda mücadele etmenin anlamlı olduğunu, hangi alanlarda hayatı ve getirdiklerini kabullenmen gerektiğini, içindeki değersizlik hissini nasıl yenebileceğini ve kendini nasıl dönüştürebileceğini keşfedeceksin.

Hazır mısın bu yolculuğa?

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry

BENZER KONULAR

2 YORUM

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorumlar
En eski
En yeni En çok oy alan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
gulru
gulru
1 yıl önce

Okuduğumuz tüm kitaplar bize değer katar. Bu kitapta onlardan biri…
Emeğinize sağlık , teşekkürler…

Elif
Elif
1 yıl önce

Beyhan hocamızla üniversite sınavına hazırlanırken tanıştım. Bu kitabında öğrenci arkadaşlarımıza faydalı olacağını düşünüyorum. Paylaşımınız için teşekkürler

Sosyal Medya

988BeğenenlerBeğen
1,279TakipçilerTakip Et
114TakipçilerTakip Et
403TakipçilerTakip Et
29AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular