Ana SayfaRomanSırlar Uçurumu

Sırlar Uçurumu

Sırlar Uçurumu – Alein Kentigerna

Tür:Roman
Yazar:Alein Kentigerna
Yayınlanma Tarihi:2015
Yayınevi:Panama Yayıncılık
Karakterler

Frederic Roussel: Uzun Napolyon savaşına katılmış ve savaş bittikten sonra evine dönen binbaşıdır.

Madam Eugenie: Frederic Roussel’in eşidir. Oğulların kaybı üzerine çok üzülmüş ve aradan çok geçmeden oda ölmüş veya öldürülmüştür.

Georgette: Güzelliği ile erkeklerin ilgi odağı olan Georgette, Eugenie ve Frederic Roussel’in kız çocuğudur.

Konusu

Sırlar Uçurumu, Yirmi yıl önce bir uçurumun dibinde bir kadın ölü bulunur. Ardında ölümcül sırlar saklayan gizemli bir cinayet… İntikam almak için geçmişin karanlık anılarını ortaya çıkarmak zorunda olduğuna inanan inatçı ve katı yürekli bir oğul. Ve Geçmişini saklaması gereken gizemli bir doktorun yaşadıkları olayları konu edinir.

Sırlar Uçurumu Özeti

Blanc de Venue lanetli bir konaktır. 1800’lü yıllarda Fransa’da geçer. Uzun Napolyon savaşlarını yeni bitirmiş ve evine dönen Binbaşı Frederic Roussel, savaşın acı acılarının iki yıl sonra oğulları Georges’un savaşta kaybıyla hayatından tamamen silindiğini; Karısı Madam Eugenie tarafından derinden sarsılır. Bu acıya dayanamayan Madam Eugenie olaydan tam bir yıl sonra Vert Rock uçurumunun dibinde ölü bulunur. Ancak kafaları karıştıran öldü mü, ya da öldürüldü mü?

Karısına çok âşık olan Binbaşı Frederic Roussel, acısını dindirmek için iki yıllığına Avrupa turuna çıkar ve eve döndüğünde kucağında bir erkek çocuğu ve kolunda yeni bir ile gelir. Binbaşı Frederic Roussel’in de Madam Eugenie’den bir kızı vardı. Adı Georgette olan bu kız çok güzeldi; Girdiği her ortamda erkeği güzelliğinin etkisi altına alır. Babasıyla ilişkisi annesi öldüğünden beri kötüdür. Ve üvey annesi ona çok zarar vermese de bir süre sonra onunla anlaşmazlığa düşer.

Annabelle’in geçmişi tam bir gizemdir. Gayrimeşru bir çocuk olmasına rağmen 30’lu yaşlarında; küçük yaşta annesini kaybetmiş ve bu yalıya yerleşmiş; Roussel soyadını aldır. Georgette uzun bir aradan sonra bir baloya katılır ve o sırada bir mektup alır. Mektup bir parka davettir. Âşık bir adamdan değil, gizemli bir adamdan davetiye. Georgette daveti kabul eder ama tanıştığı kişi yıllar önce ölen ağabeyinden başkası değildir. Bu şekilde ani şokla bayılan Georgette’in hayatına Dr. Bernard girer.

Georgette’in bir çıkarı olduğu gibi, Dr. Bernard’ın da bir çıkarı vardır. Gizemli geçmişini kimse bilmiyor. Dr. Bernard aslında başka biriydi, Madam Eugenie’nin ölümünün iki tanığından biriydi. Diğeri Annabelle’di. Ve Dr. Bernard’ın gerçek kimliğini bilen tek kişiydi, ancak nişan gecesi işler değişir çünkü o, Binbaşı Frederic Roussel’e yazdığı gizemli bir mektupla ortadan kaybolur ve Vert Rock’ın uçurumunun dibinde ölü bulunur. Babasının cenazesi için eve dönen 18 yaşındaki Francis, babasının gerçekten öldürüldüğünü ve bu cinayetin Madam Eugenie’nin ölümüyle bağlantılı olduğunu düşünür. Ve olayların en başında, duyduğu söylentilere göre, Madam Eugenie’nin ölümü, aslında hiç görmediği şehvetli amcası Edourad’ın öldürülmesiydi. Ve Dr. Bernard, Francis’e tanık olduğu şeyi anlatarak gerçek kimliğini açıklamak zorunda kaldığında; Francis, amcasını bulmak için Paris’e gider.

Uzun uğraşlar ve zorlu olaylardan sonra ancak amcasının cesedini bulabilir. Geride bıraktığı notla birlikte. Bu not Francis’i bir günlüğe götürür. Tüm sırları açıklayan bir sır… Gerçek katil kim, öz kardeşi kim… Bütün sırlar. Francis tüm bu yeni bilgileri sindirmeye çalışırken, Blanc de Venue Malikânesinin hanımları Binbaşının mirasıyla baş başa kalırlar.

Sırlar Uçurumu – Kitap Açıklaması

1835 yılı Fransa…

İçinde karanlık sırlar saklayan bir malikâne.

Blanc de Venue Malikânesi.

Lanetli bir uçurum…

Yirmi yıl önce uçurumun dibinde ölü bulunmuş bir kadın.

Belki de arkasında ölümcül sırlar saklayan gizemli bir cinayet…

İntikam almak için geçmişin karanlık anılarını ortaya çıkarmak zorunda olduğuna inanan, inatçı ve çatal yürekli bir evlat.

Geçmişini gizlemek zorunda kalan gizemli bir doktor.

Lanetli bir sır!

Şüphe yüklü bir aşk!

Ve geçmişin ürkütücü sisleri arasından çıkıp gelmiş kötü ruhlu bir adam…

Sırlarla örülü, heyecan dolu bir öykü!

Gerilimi ve gizemi iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Belki de şimdiden benzerlerinin arasında kendine çok üstün bir yer edinecek olan, türünün en gizemli romanlarından biri…

Okuyan herkesi kolayca etkisi altına alacak, finaliyle ters köşeye yatıracak, büyüleyici, tüyler ürpertici bir roman.

Soluğunuz kesilecek. Hayran kalacaksınız.

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

789BeğenenlerBeğen
4,256TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular