Ana SayfaRomanLanetliler Ormanı

Lanetliler Ormanı

Lanetliler Ormanı – Carrie Ryan

Tür:Roman
Yazar:Carrie Ryan
Yayınlanma Tarihi:2009
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Karakterler

Mary: Romanın anlatıcısı ve Köyün ötesinde ne olduğunu öğrenmek isteyen ana karakterdir. Travis’e âşıktır.

Jed: Mary’nin erkek kardeşi.

Travis: Mary’nin sevdiği çocuk.

Harry: Travis’in kardeşi Mary’ye âşık olsa da bu duygu karşılıksızdır.

Beth: Jed’in karısı ve Harry ile Travis’in kız kardeşi.

Argos: Harry tarafından Mary’ye düğün hediyesi olarak verilen genç bir köpek.

Yakup: Köy istila edildiğinde Harry tarafından kurtarılan genç bir çocuk.

Kassandra: Bir aşk dörtgeni onları uzaklaştırana kadar Mary’nin en iyi arkadaşı.

Rahibe Tabitha: Meryem’in köyünü yöneten tarikat olan Rahibelik ‘teki en yaşlı Rahibe, o tarikatın başıdır.

Konusu

Çitin arkasında Lanetliler Ormanı’nda bir ölüm kalım savaşına giren Mary, hayallerinin okyanusuna ulaşmak için kasabası ve geleceği, sevdikleri ve onu sevenler arasında bir seçim yapmak zorunda kalır. belirsiz bir umut… Ustalıkla hazırlanmış, heyecan verici bir macerayı konu ediniyor.

Lanetliler Ormanı Özeti

Mary, Rahibeler Birliği ve Muhafızlar tarafından yönetilen bir kasabada yaşıyor. Köy çitlerle çevrili ve ötesinde sadece orman vardır. Çiti aşmanın yalnızca üç yolu var, çitle çevrili yollara açılan kapılar, diğer İki yolun nereye gittiğini kimse bilmiyor çünkü köyün Dünya’da kalan tek insan yerleşimi olduğunu söyleniyor.

Mary, büyük-büyük-büyük-büyükannesinden zombilerin gelişinden önceki hayat hakkında aktardığı hikâyelerle büyümüştür. Özellikle okyanustan büyülenir ve ona ulaşabilirse özgür olacağına inanıyor.

Macerası, çitte bir gedik olduğunda başlar. Mary, diğer kapıların ve çitlerin ardındaki gizemi çözerken kaçmaya başlar, istediği gerçek aşkı ve dostluğu bulmak için yolara düşer. Hüzünlü, telaşlı, çarpık bir olaylar dizisinin ardından okyanusu bulur ama hiç de beklediği gibi olmaz.

Ormanın derinliklerinde duvarlarla çevrili bir köyde barikat kurmuş hayatta kalanlardan oluşan bir grubu yok etmeye çalışarak itibari ormanda dolaşırlar. Ancak bu köylüleri koruyan çit aynı zamanda onları şiddet, gizlilik ve baskıyla dolu distopik bir topluma da hapseder. Böylece orman, romanın tüm eylemlerini derinden etkiler.

Lanetliler Ormanı – Kitap Açıklaması

Mary’nin dünyasına basit gerçekler hâkimdi…

Rahibe Kardeşliği her zaman en doğrusunu bilir. Koruyucular kollar ve hizmet eder. Lanetliler hiçbir zaman pes etmez. Ve gözünü, kasabayı çevreleyen tel örgülerden ayırmaman gerekir. Kasabayı, Lanetliler Ormanı’ndan koruyan tel örgülerden…

Mary’nin kanıksadığı bu gerçekler, onu birer birer yüzüstü bırakmaktadır. Rahibe Kardeşliği ve Koruyucularla ilgili sırları keşfederken sorgulamaya başladığı hayatı, Lanetlilerin tel örgüleri aşmasıyla yerle bir olur. Mary artık hem yaşamın hem de ölümün acımasızlığıyla yüz yüzedir.

Tel örgülerin ardındaki Lanetliler Ormanı’nda bir ölüm kalım savaşına atılan Mary, hayallerindeki okyanusa ulaşmak için kasabası ile geleceği, sevdikleri ile kendisini sevenler arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır…

“Bu kitabın kapağını aralamak, Pandora’nın Kutusu’nu açmak gibi; içinden zifirî bir karanlık ve belli belirsiz bir umut fışkırıyor. Ustalıkla işlenmiş, heyecan dolu ve güçlü bir roman. Her sayfası ayrı bir zevkti.”

-Melisssa Marr-

(Tanıtım Bülteninden)

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

790BeğenenlerBeğen
4,570TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular