Simru

Simru – Kahraman Tazeoğlu

Tür:Roman
Yazar:Kahraman Tazeoğlu
Yayınlanma Tarihi:2017
Yayınevi:Destek Yayınları
Karakterler

Simru: Çocukluk yıllarında büyük bir aşk acısı yaşamış ve artık gerçek aşkı bekler. Beklerken de talihsiz olaylarla karşılaşır ama sonunda aradığı aşkı bulur ve mutlu olur.

Hakan: Simru’nun a sosyal arkadaşıdır.

Ali: Simru’yu yanan evinden kurtaran kahraman itfaiyecidir. Simru’yu yalnız bırakmayarak maddi manevi destek verir.

Şeyhmus: Bir gece baloda Simru ile tanışarak ve daha sonra patronu olur. Romanın sonunda da Simru ve Şeyhmus evlenirler.

Konusu

Simru okurlara Kahraman Tazeoğlu türünde bir aşk romanı sunuyor. Yazarın süslü ve büyülü sözleri ile  Simru’nun aşk arayışı ve bu arayışta yaşadığı talihsiz olayları konu edinir.

Simru Özeti

Simru, çocukluğundan beri yaşadığı bir aşk acısı vardı, çünkü aldatılmıştı. O da uzun zamandır aşka kapılarını kapatmıştı. Simru üniversiteden mezun olacağı yıl çok ünlü bir fotoğraf stüdyosuna gider, Kendisini bile bilmediği şekillerde kendisine çeken Ceyhun’la tanışan Simru, hayatından fırtına gibi geçen ama hala izlerini taşıyan biriyle tanışma fırsatı bulmuştur.

Ceyhun’un “Su neden yanmaz?” sorusunun Cevabı bulması zor olan Simru, bir yandan da bunun çok şey ifade ettiğini düşünerek, sorunun yazılı olduğu kâğıdı kolyesinde taşır. Bir de Simru’nun a sosyal arkadaşı Hakan vardı.

Hakan, Simru’ya bir gece baloya eşlik etmesini istediğinde ve bunun geleceği için çok önemli olduğunu söylediğinde, Simru Hakan’ı gücendiremez ve kabul eder. Baloda Şeyhmus ve Kemal ile tanışır. Üniversiteden yeni mezun olan Simru iş arıyordu ki, bu vesileyle Şeyhmus onun yeni patronu olur. İlk işinin yanı sıra hem Kristal Küre gibi karlı bir yerde hem de yüksek maaşla çalışmaya başlayan Simru’nun mutluluğu uzun sürmez. Her şeyin tamamlandığını ve tek bir aşkın eksik olduğunu düşünen Simru, kendi evini bile satın alıp yerleşir ve kapısının çalmasını bekler. Ancak bir gece kaldığı daire alevler içinde kalır ve Simru o alevler içinde yanmaya başlar, Kahramanı itfaiyeci Ali onu kurtarana kadar.

Her bulaşma diğerini doğurdu ve dostlukları daha da güçlenir. Simru’nun hayatında neredeyse hiç arkadaşı kalmamıştı. Yanında sadece Ali vardı ve bundan çok memnundu. Ne olursa olsun eski güzelliğine dönmek isteyen Simru, estetik ameliyatları araştırıp, çok pahalı olduğuna görür. Ve bir gün aniden Ali’ye düşen miras, Simru’nun ameliyat parası olur. Simru şimdi eskisinden daha da güzeldi ve bir şekilde eski işine geri dönmüştü. Şeyhmus’un sağ kolu olarak. Şeyhmus, Simru’nun yeni durumundan çok etkilenir ve ona âşık olur. Simru ile evlenmek istediğini ifade edince Simru da kabul eder.

Simru – Kitap Açıklaması

Nereden çıktın yine karşıma?

Tamamlayamadığın hangi vicdansızlığın için döndün? Geçmişim olamamıştın, şimdi geleceğimde olmak için mi geldin? Artık benim için sen bir “fark etmez”sin. Fırtınada kaybolmuş bir yelkenli için rüzgârın nereden estiği önemli değildir. Geçti artık o günler… Mezarıma çiçekle gelmen, beni öldürmüş olman gerçeğini değiştirmiyor.

Sessiz çığlıkları vardır kırılan kalbimizin ve onları yalnızca Allah duyar. Senin duymadığın ve hiçbir zaman duyamayacaklarından bahsediyorum. Umarım beni anlıyorsundur. Keşke biraz düşünebilseydin. Düşünmediğin için şimdi kalbin acıyor biliyor musun? Beynin düşünemediği her şeyin cezasını kalp çeker. Düşünmek beyni acıtmaz ama düşünmemek kalbi yorar.

Şu hayatın bize en büyük darbesi beklediklerimizin hiçbir zaman gelmemesi, gelenlerin ise bizi hak etmemesidir. Bazı insanlar hiç başlamayan hayatlarının bitmesinden korkarlar… Neyi biriktirebilmişler ki kaybetsinler? Sen de onlardansın bana göre. Elinde avucunda hiçbir şey kalmamış ama hâlâ yitirmekten korkuyorsun. Kolların boşluğa alışmış ama benimle doldurmaya çalışıyorsun. Bitmişsin ama hiç başlamamış olduğunu anlayamamışsın. Söylenmiş sözleri duymamışsın, şimdi söylenmemişleri dinliyorsun. Göremediğin şey şuydu: Ben sana hayatımı verdim, sen onu başkasının çöpüne attın.

Bana gelince… İyiyim ben. Aşkta özgürlüğün tutsaklıkla başladığını ve aynı zamanda da hayatta aşktan daha önemli şeyler olduğunu öğrendim. Mesela insan olmak…

(Tanıtım Bülteninden)

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
En eski
En yeni En çok oy alan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Nazli
Nazli
Ziyaretçi
2 yıl önce

Olayın geçtiği yer zamanı ve konusu nu soylermisin

Sosyal Medya

790BeğenenlerBeğen
4,260TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
56AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular