Ana SayfaRomanÖlüme Fısıldayan Adam

Ölüme Fısıldayan Adam

Ölüme Fısıldayan Adam – Büşra Yılmaz

Tür:Roman
Yazar:Büşra Yılmaz
Yayınlanma Tarihi:2016
Yayınevi:Epsilon Yayınevi
Karakterler

Özgür (Tilki): mafyadan para çalmış ve kaçmıştır. Karşısına çıkan evde sığınmak ister ve Yosun ile karşılaşır.

Yosun (Balık): Hayatan bıkmış, kırılgan ve zorluklara dayanamayıp ölmek isteyen karakterdir.

Konusu

Bir yanda acı dolu bir geçmişe sahip zeki bir dolandırıcı, diğer yanda hayata inancını kaybetmiş yaşayan ölü bir kız. Bu, iki farklı karakterin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan fırtınalı bir aşk hikâyesi konu edinmiştir.

Ölüme Fısıldayan Adam Özeti

Kitabın iki ana karakteri Moss ve Özgür. Moss küçük, kırılgan ve hayatın zorluklarından bıkmış. Artık ölümü dilediği ve bunun için planlarını uygulayacağı sırada kaderini değiştirecek zil çalar. Dağınık saçlı çocuk Özgür içeri girer. Yosun, iyilik yapmayan ve kaçmaya gelen çocuğa yardım eder. Hayattan bıkmış iki insan bir evde birleşir. Zaman geçtikçe bağlanmaya ve daha uyumlu hale gelmeye başlarlar. Ancak Özgür’ün nasıl hissettiği konusunda şüpheleri vardır. Moss onun için hala küçük bir kızdır. Moss ise yaşama arzusuyla dolu küçük kalbini Özgür ile besliyordu.

Özgür ilişkilerinde emirler verirken, Yosun bir düzen içinde rol üstleniyordu. Tabii Özgür’ün de kolay bir hayatı olmadı. Geçmişte yaşadığı ilişkilerden yıpranmış, Pınar’la yaşadıklarını unutamasa da bir yandan bir araya gelmek, hatta intikam almak istiyordu. İkisi de çok “zıt” ve her zaman yosunla “bir” idiler. Yaşadıkları her durumda birbirlerine çekildiler. Bir süre sonra Yosun yine ölmeyi diledi ama Özgür yine engel oldu. Belki de sevdiği başka bir kadını kaybetmeyi göze alamazdı. Ondan sonra ikisi de ölmeyeceklerine söz verdiler.

Ölüme Fısıldayan Adam – Kitap Açıklaması

Wattpad’te adını duyurmayı başaran genç yazar Büşra Yılmaz’ın bu yeni kitabı “Ölüme Fısıldayan Adam”,  yine gençleri peşinde sürüklemeyi başarıyor. Yazdıklarıyla genç kitlelere hitap eden yazar, bu defa dokunaklı bir aşk hikâyesine satırlarında yer veriyor. Betimlemelerin güçlü bir kalem ile yapıldığı roman, bu sayede okuyucuyu kendisine çekiyor. Hikâyede karakterlere yapılan balık ve tilki şeklindeki çok çeşitli benzetmeler ise oldukça başarılı bulunuyor.

Genç yazar Büşra Yılmaz’ın ustaca kaleme aldığı bu romanda yer yer kendinizi bulup, birbirinden zıt iki farklı karakterin içerisinde ise kaybolup gideceğiniz bir serüvene tanıklık edeceksiniz. Gençlik yıllarına döneceğiniz bu kitap, belki de sizin de yitip giden anılarınızdan birine dokunmayı başaracaktır. Kim bilir?

Ölümün Pençesinde 2 Karakter: Tilki ve Balık

Yosun, hayatın kendisine yaşattığı tüm acımasızlıklardan oldukça bunalmış bir karakterdir. Bu nedenle artık yaşamayı değil, ölmeyi bekliyordur. Pek çok kez intihara teşebbüs etmiş ancak başarılı olamamıştır. Yine bir gün, kendini evinde öldürmeye çalıştığı bir esnada bambaşka bir sürpriz ile karşılaşır. Özgür isimli bir genç, mafyadan para çalmış ve kaçmıştır. Sığınmak içinse kendisine seçtiği ev, Yosun’un evinden başka bir yer değildir. Aniden zili çalınan Yosun, önce tüm olup bitenlere anlam veremez. Ancak zamanla Özgür’ün neyden ve kimden kaçtığı anlaşılacaktır.

Hayat bu iki gence de kolay davranmamıştır. Yosun, çok zayıf bir karakter iken (bu nedenle balık olarak tasvir edilir.); Özgür ise oldukça zeki, çevik ve atılgan bir gençtir (ki bu da onu tilki yapar.). Bu iki karakter, zamanla birbirlerinin yaralarını sarmaya başlar. Aslında çok zıt olsalar da yaşadıkları onları birleştirmeye başlamıştır artık. Yosun, kendindeki yaşama enerjisini Özgür’e bağlamıştır ve neredeyse onsuz bir hayat düşünemez. Özgür ise kimi zaman Yosun’u oldukça çocuk bulur. Bir de geçmişten gelen unutamadığı bir aşkı vardır. Ancak her şeye rağmen Yosun’a derin bir sevgi ile bağlıdır.

Yosun ve Özgür, her şeyi geride bırakıp birbirlerini bırakmamak adına söz verirler. Öyle ki “ölüm” kelimesi bile geçmeyecektir artık. Peki, gençler birbirlerine verdiği bu sözü tutabilecekler midir?

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

790BeğenenlerBeğen
4,318TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular