Ana SayfaRomanAldatacağım

Aldatacağım

Aldatacağım – Esat Mahmut Karakurt

Tür:Roman
Yazar:Esat Mahmut Karakurt
Yayınlanma Tarihi:1970
Yayınevi:İnkılap ve Aka
Karakterler

Macit Bey: Ünlü bir yazardır. İşine bağlı, işini seven bir yazardır. Hayatı bilen, neyin ne olduğunu anlayacak kapasitede, iyilik yapmayı seven zeki ve başarılı fakat kendini çabuk kaptıran bir insandır.

Mualla: Mecbur kaldığı için kocasıyla evlenmiş, kendini kocasına köle etmiş, ahlaksız bir kadındır.

İsmail: Parayı seven, para bulmak için namus kavramını bile hiçe sayabilen karakterde bir insandır.

Cihat: Macit Beyin en yakın arkadaşlarındandır.

Konusu

Mualla, kocasına köle olmuş ahlaksız bir kadındır. Mualla’nın kocası tamamen ahlaktan yoksundur. Yalnız bir insanın başına her türlü felaket gelebilir. Yazar bunu özellikle vurgulamıştır. Ayrıca kitap klasik bir aşk hikâyesidir ve ilginç olaylar dizisiyle süslenmiştir.

Aldatacağım Özeti

Macit isimli bir yazar bir gün kitap yazarken bir kadını arar. Bu Bayan Macit’e kocasının kendisini aldattığını ve aynı şekilde kocasını da aldatmak istediğini söyler. Kadının onunla dalga geçtiğini düşünür. Ancak kadının konuşmasıyla onun ciddi olduğunu anlar ve kadının teklifini kabul eder. Kadın emin olduktan sonra onu tekrar arayacağını söyler ve telefonu kapatır. Bu görüşmeden sonra Macit’in içine bir kurt düşer. Bunun kendisi için hazırlanmış bir tuzak olduğundan şüphelenir. Ertesi gün o kadın tekrar arar ve Macit’e hemen gelmesini söyler. Macit hemen bir taksiye biner ve evine gider. O akşam Macit, Mualla’nın yanındadır. Sabah Mualla, Macit’e hemen evden çıkmasını söyler, içinde kötü bir his vardır. Bu olaydan bir iki dakika sonra Mualla’nın kocası iki polisle eve gelir. Macit ve karısını yatak odalarında yakalar. Bittiğini düşünür. Tam o sırada Mualla’nın kocası Macit’i odaya çağırır. Burada adam işlediği suçun cezasını okur ve ona kurtuluşunun olduğunu söyler. Bu kurtuluşun ancak onun rızasını almasıyla mümkün olabileceğini söylüyor ve biraz para istediğini söyler. Bunun üzerine Macit çok sinirlenir ama parayı öder. Bu yüzden bu işten sıyrılır. Bu olaydan birkaç gün sonra Mualla, Macit’in parasını geri getirir. O günün akşamı kocasını öldürür. Macit bu olayı gazeteden öğrenir. Mualla yargılanırken itibarını kaybetme pahasına mahkeme salonuna gider. Gerçeği söyler ve Mualla’yı beş yılda kurtarır. Bu beş yıl boyunca Mualla’nın geçinmesi için her ay cezaevine para gönderir. Macit hapisten çıktıktan sonra Mualla’ya para gönderir. Evlenme teklif eder ve evlenirler.

Aldatacağım – Kitap Açıklaması

Genç adam.

-İğrenç mahlûk diye bağırdı.

Şu uğursuz hayatını devam ettirebilmek için karının etinden başka satacak bulamadın mı?

İçinde küçük bir damarın olsun acı acı sızladığını duymadın öyle mi?

Bütün kuvvetiyle herifin çenesine bir yumruk indirdi.

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

792BeğenenlerBeğen
4,489TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular