Şimdi’nin Gücü

Şimdi’nin Gücü – Eckhart Tolle 

Tür:Kişisel Gelişim
Yazar:Eckhart Tolle 
Yayınlanma Tarihi:1997
Yayınevi:Akaşa Yayın
Konusu

Master Eckhart Tolle, kısa sürede en çok satanlar listesine giren bu bilge eserde, bilincimizde ve hayatımızda mucizevi bir değişim yaratabilecek evrensel bir öğreti sunuyor.

Şimdi’nin Gücü Özeti

Şimdi’nin Gücü” kitabının yazarı Eckhart Tolle hepimizin kafasında belli bir tanımı olan ‘Zihin’ kavramını yerle bir ediyor.

Acımızı, sorunlarımızı yaratan dış dünya veya insanlar değil kendi zihnimizdir. Yaşadığımız sorunlar büyük ölçüde zihinden kaynaklanır. Biz ise aslında bunun farkında olmayız. Çünkü zihinle yanlış özdeşleşmişizdir. Bu yanlış özdeşleşme içinde bulunduğumuz anda, tam uyanık ve mevcut olmama durumundan dolayı, içimizde bir boşluk oluşur. İşte tamda bu noktada Zihin kendisini efendi ve sultan gibi görerek bu boşluğu doldurur. Bundan kurtulmak içinde bir şeyle buluşmamız gerektiğini söyleyen Tolle, bir Var ‘dan söz ediyor ve bununla birleşmemiz yönünde şiddetli tavsiyeleri var.

“şimdiki anın en değerli an olduğunu bilmek önemli. Çünkü şimdiki anın farkındalığıyla davrandığımızda, yaptığımız her şey –en basit eylem bile- bir nitelik, özen ve sevgi duygusuyla dolu hale gelir.

Kolay, bir solukta değil, yavaş yavaş sindire sindire okunacak bir kitap Şimdi’nin Gücü. Kendi zihninden kurtulup soluklanmak isteyenler, bu kitap sizin için…

Şimdi’nin Gücü – Kitap Açıklaması


Üstat Eckhart Tolle kısa sürede bir bestseller haline gelen bilgelik dolu bu eserinde bilincimizde ve yaşamımızda mucizevi bir değişiklik yaratabilecek evrensel bir öğreti sunuyor. Tolle, tüm ıstırap, endişe ve korkularımızın dolayısıyla mutsuzluğumuzun gerçek kaynağını çarpıcı bir biçimde gösterip, onu şimdi ve burada nasıl aşabileceğimizi, huzur ve mutluluğa hemen şimdi nasıl kavuşabileceğimizi, bilincimizi hemen şimdi dönüşüme uğratıp nasıl aydınlanabileceğimizi anlatıyor. Eleştirmenler böyle bir kitabın çok nadir olarak geldiği konusunda görüş birliğine varırken, okurlar yaşamlarında olağanüstü değişimlerin meydana geldiğini bildiriyorlar. Şimdi’nin Gücü yaşamımızın her anının bir mucize olduğunu fark etmemizi sağlıyor ve büyük bir yetkinlikle Şimdinin Gücüne nasıl erişebileceğimizi açıklıyor.

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

790BeğenenlerBeğen
4,259TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
56AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular