Ana SayfaÇocukLea Ve Fil

Lea Ve Fil

Lea Ve Fil – Kim Sena

Tür:Çocuk
Yazar:Kim Sena
Yayınlanma Tarihi:2020
Yayınevi:Çınar Yayınları

Lea ve Fil Özeti

Hem çocuklara hem yetişkinlere hitap eden, dürüstlük ve arkadaşlık üzerine yazılmış güzel bir kitap. Lea, kocaman bir köşkte her şeye sahip ama yalnız bir çocuk.

Her şeye sahip olmanın insanı mutlu edemeyeceğini ilk sayfalarda bize anlatıyor yazar.

Bir gün Lea canı sıkılmış ve arkadaşlarından ayrı bir fil görüyor ve onun yanına gidiyor. Onu evine çağırıyor ve aralarında bir arkadaşlık başlıyor. Aslında ona uçmayı öğreteceği vaadiyle fili kandırıyor. Tek derdi biricik arkadaşı Fil’i yanında tutabilmek.

Köşkte Lea ve Fil yaşamaya başlıyor. Ama Lea beraber yaşamak, dost olmak ile arkadaş olmak ve bölüşmek arasındaki farkı kavrayamadığı için filin sahibiymiş gibi davranıyor. Haliyle bir süre sonra bu durumdan sıkılan fil önceki yaşamına dönmek istiyor. Yaşam alanını, arkadaşlarını ve ailesini çok özlüyor. Bu arada uçmaya olan inancını da yitiren Fil, gitmek istiyor. Fil elbette daha fazla dayanamıyor ve o anda yağan yağmurla o büyük ve görkemli ev önce su alıyor, sonra da başlarına yıkılıyor. Kızın yalan üzerine kurduğu dünyadan çıkan ikili gerçek bir dostluğa yelken açıyor ve o da doğanın tam ortasında yeşeriyor.

İnsanın sevdikleriyle mutlu olduğunu onun yerine kimi koyarsak koyalım mutlu olamayacağımızı gösteren arkadaşlık ve yalan üzerine unutulmayacak bir hikâye…

Hikâyenin gizi birazda resimlerde saklıdır. Sizlerde göreceksiniz gri tonlarda bol resimle ilerleyen hikâyede kırmızı balon tek renkli şeydir. Bu kırmızı balon belki umudu ve en ufak bir sarsıntıda kaybetmek istemediklerimizi simgeliyor bu hayatta.

Görsel diliyle muhteşem olan, siyah beyaz çizimleriyle kendine hayran bırakan bu eser 5-6 yaşındaki çocuklarımıza arkadaşlıkların nasıl kurulacağını ve süründürüleceğini anlatmak için güzel bir seçim. Aynı zamanda gotik çizimleriyle bizi hayali bir dünyaya sürüklüyor.

O zaman uçup gitmeyen arkadaşlıklara diyelim ve keyifli okumalar dileyelim.

Lea ve Fil – Kitap Açıklaması

Lea büyük ve sessiz bir köşkte tek başına yaşıyordu. İstediği her şeye sahipti. Çiçekler, tablolar, oyuncak bebekler…

Yine de canı hep sıkılıyordu. Yeni ve farklı şeyler istiyordu. Bir gün bir fili kandırıp ona uçmayı öğreteceği vaadiyle eve getirdi.

Fil, Lea’ya unutamayacağı bir şey öğretecekti.

Uçup gitmeyen arkadaşlıklar yalansız kurulur.

(Tanıtım Bülteninden)

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

789BeğenenlerBeğen
4,255TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular