Ana SayfaÇocukHayal Kurmak Bedava

Hayal Kurmak Bedava

Hayal Kurmak Bedava – Fuat Sevimay

Tür:Çocuk
Yazar:Fuat Sevimay
Yayınlanma Tarihi:2018
Yayınevi:Hep Kitap
Karakterler

Kerem, İpek, Ebru Öğretmen, Efe, Ege, Kaan ve Neşe karakterlerinin hayalleriyle Kahramanın ağzından anlatılan tüm rüyalar ise hayatın farklı bir alanına dikkat çekmekte ve okuyucuyu kültürel olarak geliştirmektedir.

Yazar, her karakterin hayallerinde önemli başarılara imza atmış pek çok kişiyi okuyucularıyla tanıştırıyor. Örneğin sanatta Michelango ve Leonardo Da Vinci, bilimde Akio Shindo, futbolda Ronaldo ve Messi, arkeolojide Howard Carter, tarihte Marco Polo, edebiyatta Gabriel Garcia Marquez, denizcilikte Sadun Boro ve eşi Oda Hanım. Çeşitli ülkeleri ve kültürleri okurlarına sunan yazar, hayatta başarıya ulaşmak ve mücadeleden asla vazgeçmemek gibi hayatın birçok alanında önemli mesajlar vermektedir.

Konusu

Kerem ve sınıf arkadaşları yeni eğitim öğretim yılında oldukça şaşırırlar. Yeni öğretmenleri, tüm öğrencilerden derse başlamadan önce beş dakika hayal kurmalarını ister. Ayrıca rüya görürken korkmamalarını ve kendilerini sınırlamalarını söyler. Çocuklar rüyalarında ya geçmişe ya da geleceğe giderler.

Hayal Kurmak Bedava Özeti

Okul Açılıyor

Birinci bölümde okuyucu, kitabın ana kahramanı Kerem, arkadaşları ve Ebru Öğretmen ile tanışır. Bu görüşmeden sonra Ebru Öğretmen’in isteğiyle öğrencilerinin hayalleri başlar.

Duvardaki Şifre

İlk hayal Kerem’e aittir ve bu rüyada Kerem’e en yakın arkadaşları Kaan, Neşe ve Howard Carter eşlik etmektedir. Mısır’da Tutankhamun’un mezarını bulan maceracılar, mezarda kısa bir süre mahsur kalarak heyecan yaşarlar. Sonrasında ise gösterdikleri başarı sonucunda insanların beğenisini kazanırlar.

Taraftar Bizimle Gurur Duyuyor

Bu başarının ardından Kerem, Barcelona-Real Madrid maçında futbolcu olarak Kaan’ın hayallerinde kendini bulur.

Dünyayı Değiştirecek Buluş

Kerem, Kaan’ın gördüğü rüyanın ardından İpek’in rüyasında yer alır. Bu rüyada Kerem, karbon fiber projesi için bilim insanları İpek ve Akio Shindo’ya fikir vererek başarıda pay sahibi olur.

Mona Lisa’nın Kaşları

İpek’le birlikte Türkiye’ye dönmeyi düşünen Kerem, bir anda kendisini Efe’nin rüyasında İtalya’da bulur.

Bu Kitapları Kim Yazıyor Böyle

Kerem bu kez tüm arkadaşlarıyla birlikte Neşe’nin rüyasındadır. Birlikte Gabriel Garcia Marquez’in konukları. Böylece hayata ve edebiyata dair keyifli bir sohbete ortak olurlar.

Muhteşem Pasifik

Pusulayı eline alan Kerem, kendisini Sadun Boro ve eşi Oda Hanım’ın yanında bulur. Böylece bir yelkenliyle dünyayı gezme hayallerine ortak olur.

Kervan ve Zindan

İri yarı bir adamın gözleri bağlı oynarken gözlerini açmasıyla Kerem, Ege’nin rüyasında yer alır. Bu rüyada Ege yüzünden zindanda olduğu için biraz sinirli olsa da Ege’nin Marco Polo ile yaşadığı maceraları dinledikten sonra öfkesi yatışıyor.

Doğanın Gücü Hayalin Gücü

Otuzlu yaşlarında kötü adamlardan kaçarken kendilerini bir törenin ortasında bulan üç arkadaş, yaşadıklarının şokunu yaşar.

Uyanış

Herkes gözünü açıp hayallerini birbiriyle paylaştığında Ebru Öğretmen’in onlara bir ay boyunca neden böyle bir uygulama yaptırdığını öğrenirler.

Hayal Kurmak Bedava – Kitap Açıklaması

Hayal ederseniz hayattan ne isteyeceğinizi bilirsiniz. Kerem ve sınıf arkadaşları yeni öğretim döneminde oldukça şaşkındır. Yeni öğretmenleri derse başlamadan önce tüm öğrencilerinden beş dakika boyunca hayal kurmalarını ister. Hayal kurarken de korkmamalarını ve kendilerini sınırlamamalarını söyler. Çocuklar hayallerinde kâh geçmişe kâh geleceğe giderler. Mustafa Delioğlu’nun resimlediği kitap 10 yaş üstü çocuklara hitap ediyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

789BeğenenlerBeğen
4,255TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular