Bircan Yıldırım

Adı: Bircan Yıldırım

Doğum: Denizli

Meslek: Türk Eğitimci, Sosyolog, Yazar

Bircan Yıldırım Kimdir?

Bircan Yıldırım Ortaöğrenimini Almanya’ da tamamladı. Daha sonra İzmir Buca lisesinden mezun olan Bircan Yıldırım, Cumhuriyet Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığında kadrolu felsefe grubu öğretmenliğine atandı. Uzun yıllar öğretmenlik yaptı.

İçsel yolculuğunun birer basamağı olarak gören Yıldırım yağlı boya çalışması yapmaktadır, zaman zaman yaptığı çalışmaları da sergilemektedir. Kısa metrajlı film çekimleri, fotoğrafçılık kitap okumak ve yazmak en büyük hobilerindendir.

Beynimizin özellikleri, insan psikolojisi ve kuantum felsefesi alanına her zaman özel bir ilgi duymuş, araştırmalarının büyük çoğunluğunu bu alanda sürdürmüştür. Daha fazla bilgiye ulaşabilmek için birçok değişik şehirlerde farklı eğitim ve seminerlere katılan Yıldırım, uzun yıllar nefes, meditasyon teknikleri ile kendisini şifalandırmak amacıyla çalışmıştır. Enerji çalışmalarını büyük bir titizlikle ve sevgiyle her gün kendisine uygulamıştır. İçindeki çocukla kucaklaşmanın verdiği mutluluğun anlatılamayacağına ancak deneyimlenebileceğine ve bu keyifli keşif yolculuğunun bir ömür boyu devam edeceğine inanmaktadır.. Daha çok insanı içindeki iyileşmeyi, sevgiyi bekleyen yaralı çocukla buluşturmayı ve gerçek mutluluklarını yakalayabilmelerini sağlamak en büyük hedefidir. ”Yaşamın kaynağı sevgidir ve dünyayı ancak sevgi kurtaracaktır.” sözü başlıca yaşam felsefesi olmuştur.

Bircan Yıldırım Eserleri

Bircan Yıldırım Sözleri ve Alıntıları

Yaşam Terapisi

Bir yerde okumuştum, ‘En güzel şeyleri duymayız hissederiz!’ yazıyordu.

‘Hepimiz yaşamla bağ kurup mucizeleri görme potansiyeline doğuştan sahibiz. Burada bütün mesele bu potansiyelini nasıl harekete geçireceğini öğrenmekte.

Senin en büyük hatan zihnindeki soruları kendine, başkalarına sorman veya bastırmaya çalışmandır. Oysaki kendini ancak evrene soracağın sorularla tanıyabilir ve geliştirebilirsin. Öğrenmen gereken en önemli adım bu.

Hayat Cesurlara Torpil Geçiyor

Sen neredeysen yol oradadır! Doğru yolda olduğunu nasıl bilirsin biliyor musun? Eğer yüzünde gülücükler varsa, yaptığın şey seni mutlu ediyorsa doğru yoldasın demektir. Doğru yol senin mutlu olduğun yerdir.

Bir kitabın reklamı ne kadar çok karşınıza çıkıyorsa o kitaptan çok şey beklemeyin derim .

Ben Kazanmadan Bitmez

Ne yaşamış olursan ol, kendinle dost ol.

İlahi düzenin fırsatları sonsuzdur, mucizeleri de. İlahi düzende bitiş yoktur, son yoktur, tükeniş yoktur.

Sevildiğini bilen kişinin enerjisi yüksektir. Tartışarak, kavga ederek, birbirinizi üzerek, her konuda zorluklar çıkartarak direncini düşürme. Unutma insanın enerjisini en çok düşüren şey, kendiyle olan tartışmasıdır.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 3.5]
Kitapdiyari
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

Benzer Konular

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

1,002BeğenenlerBeğen
751TakipçilerTakip Et
298TakipçilerTakip Et
21AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular