Azra Kohen

Doğum:1979, İzmir
Ölüm:
Meslek:Yazar

Azra Akilah Kohen Kimdir?

Azra Kohen, 1979 yılında “Azra Sarızeybek” adıyla İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun olduktan sonra Kanada’da Ottawa Üniversitesi’nde ekonomi okuyarak eğitim hayatına devam etti. Azra Kohen, Liverpool Üniversitesi’nde uygulamalı psikoloji alanında yüksek lisansını tamamladı. Eğitime bakış açısını bir röportajda “Bu dünyaya öğrenmeye geldik” sözleriyle dile getirdi. İyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

2001 yılında Sadok Kohen ile olan evliliğinden 2009 yılında dünyaya gelen bir oğulları vardır. Organik tarıma, evrenin matematiğine ve bir yaratıcının olduğuna inanıyor. Bilinen bir siyasi görüşü yoktur. Kohen bir röportajında ​​vejeteryan olmadığını, olmaya çalıştığını açıkladı.

Yazdığı “Fi”, “Çi” ve “Pi” üçleme serisi kısa sürede ilgi gördükten sonra “Fi” adıyla internet dizisine uyarlandı. Yazar Azra Kohen, Aralık 2017’de Radyo Trafik Marmara’da katıldığı Yazarın Dili adlı radyo programında Gör Beni ve Dinle Beni adlı iki yeni kitap yazmaya başladığını duyurdu. Aynı ay içinde Fi dizisinin yapımı sırasında yaşadıklarını kitaplaştıracağını da duyurdu.

Ödüller
  • Elele Avon Yılın Yazarı Ödülü

Azra Akilah Kohen Eserleri

Azra Kohen’in Sözleri ve Alıntılarına Bakmanızı Öneririz.

Sayfamızda Azra Kohen’in sözleri ve alıntıları yer alır.

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

792BeğenenlerBeğen
4,534TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular