Ana SayfaRomanKış Bahçesi

Kış Bahçesi

Kış Bahçesi – Kristin hannah

Tür:Roman
Yazar:Kristin hannah
Yayınlanma Tarihi:2016
Yayınevi:Pegasus Yayınları
Karakterler

Meredith ve Nina Whitson: Birbirine zıt karakterlerdeki orta yaşlarında olan iki kız kardeştir.

Anya Whitson: Rus asıllı küçük yaşta çok severek evlenmiş; annesi, babası, kardeşi, kocası ve çocuklarının ölümüne şahit olmuş, savaşı, açlığı ve çaresizliği yaşamış Meredith ve Nina’nın annesidir.

Evan Whitson: Amerikalı Meredith ve Anya’nın babasıdır.

Konusu

Kristin Hannah bu kitabında, iki kız kardeşin anneleri tarafından sevilmediklerinin sebebini arayışlarını anlatıyor bize.

Kış Bahçesi Özeti

Elde edemedikleri annelerinin sevgisinin onları nasıl etkilediğini okurken, okuyan herkesin o anneyi anlayacağını da çok net biliyor üstelik.

Kitabımızda bir kadının geçmişte yokluk zamanında yaşadığı zorlukları günümüz dilinden okuyoruz. Başkarakter açlık, çocuklarını korumak ve kocasına inanıp inanmamak arasında kalmıştır. Kayıplar vererek günümüze ulaşır ama geçmişin esiri olmuştur. İlk sayfalar biraz sıkılabilirsin ama sonrasında elinizden düşünemeyecek ve bir çırpıda okuyacaksınız.

Kristin Hannah‘ın derinden düşünerek yazmış olduğu bu kitabı okumanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Kış Bahçesi – Kitap Açıklaması

Çok satan Ateşböceği Yolu kitabının yazarından, bir anne ile kızları arasındaki karmaşık bağlara ve geçmiş ile gelecek arasındaki yıkılmaz bağa dair sürükleyici, yürek sızlatacak kadar etkileyici ve güzel bir roman. Bazen annenin geçmişine bir kapı araladığında, kendi geleceğini bulursun! Meredith ve Nina Whitson birbirine taban tabana zıt karakterlerdeki kız kardeşlerdir. Biri evde kalıp çocuklarına bakmış ve aile işinin başına geçmiş, diğeriyse hayallerinin peşinden gidip dünyayı gezmiş ve ünlü bir foto muhabir olmuştur. Ancak sevgili babaları hastalandığında bu birbirine yabancı iki kadın, kendilerini yine bir arada, şimdi bile kızlarına herhangi bir avuntu vermeyen, aşırı mesafeli anneleri Anya’nın yanında bulacaktır. Anneleriyle aralarındaki tek bağ, onun, çocukluklarında bazı geceler kızlara anlattığı bir Rus masalıdır. Ölüm döşeğindeki babalarınınsa, hayatındaki kadınlardan son bir arzusu vardır. Anya kızlarına bir masal anlatacaktır; yıllar önce başladığı ama hiç bitirmediği o masalı. Hem de bu kez sonuna kadar. Bu masal daha önce duydukları hiçbir şeye benzememektedir; altmış yıldan uzun bir zamanı kapsayan, savaş mağduru Leningrad’da başlayıp günümüz Alaska’sına kadar uzanan, sürükleyici, gizemli bir aşk hikâyesi. Nina’nın gerçeği açığa çıkarma konusundaki saplantısı, onları annelerinin geçmişlerinde, ailelerini tümüyle sarsacak ve tamamen değiştirecek bir sır öğrenecekleri, beklenmedik bir yolculuğa sürükler. İlk sayfasından son sayfasına kadar büyüleyen Kış Bahçesi, hem epik bir aşk hikâyesi hem de yaşamları kesişen kadınların detaylı bir portresi olması bakımından nadir bulunur bir eser. İlham verici şiirsel yazımıyla, son sayfa okunduktan uzun süre sonra bile okuyucunun aklından çıkmayacak. “Okuyucular, anne ve kızlar yakınlaştıkça hem gülmekten hem de ağlamaktan kendilerini alamayacaklar.” -Publishers Weekl

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

790BeğenenlerBeğen
4,318TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular