Ana SayfaKişisel GelişimBilinçaltının Gücü

Bilinçaltının Gücü

Bilinçaltının Gücü – Joseph Murphy

Tür:Kişisel Gelişim
Yazar:Joseph Murphy
Yayınlanma Tarihi:2019
Yayınevi:Diyojen Yayıncılık
Konusu

Bilinçaltının Gücü” kitabının konusu, insan zihni ve davranışlarının altında yatan bilinçaltı etkilerini ve bu etkilerin hayatımızı nasıl etkilediğini keşfetmektir. Kitap, bilinçaltının gücünü anlamak ve kullanmak isteyen okuyuculara, bilinçaltının nasıl çalıştığını, düşüncelerin nasıl oluştuğunu ve bu düşüncelerin nasıl davranışları şekillendirdiğini açıklar. Ayrıca kitap, olumlu düşünce kalıplarının nasıl geliştirileceğini, olumsuz inançların nasıl değiştirileceğini ve bilinçaltına nasıl olumlu mesajlar gönderilebileceğini ele alır.

Bilinçaltının Gücü Özeti

Bilinçaltı, çoğu zaman farkında olmadan hayatımızı yönlendiren bir faktördür. Kitap, bilinçaltının nasıl çalıştığını ve nasıl programlandığını açıklar. İnançlarımızın, deneyimlerimizin ve çevremizdeki etkilerin bilinçaltımıza nasıl yerleştiğini ve bu faktörlerin nasıl davranışlarımızı ve tutumlarımızı etkilediğini inceler. Bilincimizi bir fotoğraf makinesi, bilinçaltımız da resmi kaydettiğimiz bir film tabakası olarak düşünülebilir.

Yazar, olumlu düşünce kalıplarının bilinçaltına nasıl yerleştirilebileceğini ve bunun nasıl kendine güveni artırabileceğini, stresi azaltabileceğini ve başarıya giden yolda bir motivasyon kaynağı olabileceğini açıklar. Ayrıca, olumsuz inançların ve kendini sınırlayan düşüncelerin nasıl değiştirilebileceğini ve bu değişimin nasıl pozitif sonuçlara yol açabileceğini tartışır. Yazar, pozitif düşünce pratiği ve olumlu özdeğer oluşturma yöntemleri hakkında pratik ipuçları sunar. Kitap, zihinsel egzersizler, meditasyon ve görselleştirme gibi teknikleri içerir. Bu teknikler, okuyucuların bilinçaltıyla daha derin bir bağlantı kurmalarına ve olumlu değişiklikleri desteklemelerine yardımcı olabilir. Ayrıca, kitap kişisel gelişim ve zihin gücü konularındaki ilgi duyan herkes için pratik araçlar ve bilgiler sunar.

Ayrıca yazar, çözümün problemde saklı olduğunu söyler. Her sorunun cevabı kendi içindedir. Sınırsız zekâ, inanç ve güvenle seslenmemiz halinde problemler çözüme ulaşacaktır. Hayatımızdaki belirli bir engeli aşmak için çok yoğun ve samimi bir istek duyan ve bir çözüm yolu olduğuna inanmış bir kişi muhakkak zafere kavuşur.

Yazar, bilinçaltını vücudumuzun inşaat işçisi olarak görür. Ona malzeme olarak olumlu düşünceler verirsek olumlu bir zihin inşa eder ve bu düşünceler beynin yapısına gönderilerek bir gerçeklik olarak dünyamıza yansır. Kıskançlık, korku, üzüntü temelli düşünceler, sinir bezlerimize hasar verebilir ve bu da sonucunda zihinsel ve fiziksel pek çok hastalığın ortaya çıkışına zemin hazırlar. Ayrıca zihnimizin değişiminde uyku da çok önemli bir yer tutar. Uyumadan önce ya da uyku halinde düşündüklerimiz düşünce biçimimizi değiştirme gücüne sahiptir. Eğer bir şeye veya duruma sahip olmak istiyorsak bu arzumuzun gerçekleştiğini hayal ederek uyuyabiliriz. Bu ayrıca bizim daha huzurlu bir şekilde uyumamızı sağlar.

Zamanın etkilerine yönelik nörotik bir korku içinde olmak zihinsel ve bedensel yaşlanma sürecini tetikler. Bu sebeple yaşlanma bir yıkımdan ziyade bilgeleşme süreci olarak görülmelidir. Yaşlılıktaki keyifler, gençliktekinden daha büyük olabilir. Doğa bedeni yavaşlattığı için ilahi şeyler üzerinde düşünme fırsatı oluşur. Ayrıca hayal kurmaktan vazgeçip hayata karşı olan ilgi kaybedildiğinde de yaşlanma süreci hızlanır. Bu sebeple yaşlanmak istemiyorsak düşüncelerimizi de korkudan uzak tutmalı ve olumlu düşünerek bu sürecin yıkıcı etkilerinden kendimizi korumalıyız.

Sonuç olarak, “Bilinçaltının Gücü” kitabı, insan zihni ve bilinçaltının gücünü anlamak isteyen okuyucular için rehber olarak düşünülebilir ve bilinçaltının gücünü fark etmek, olumlu düşünceyi geliştirmek ve daha tatmin edici bir yaşam yaşamak isteyen herkes için değerli bir kaynak olabilir.

Bilinçaltının Gücü – Zihinsel ve Bedensel İyileşme – Kitap Açıklaması

Bilinçaltının Gücü

Zihniniz, anbean yaşadıklarınızı işleyip kendinizi gerçekleştirme yolculuğunuzda gideceğiniz yönü belirlemenizi sağlıyor. Hatırladığınız tüm anılar atacağınız adımlara yön verirken, hatırlayamadıklarınız veya unuttuklarınız da bu konuda göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir pay kapıyor. İşte bu nedenle kimi insanlar yaşam yolculuklarında başarılarına başarı eklerken, kimisi de tüm çabalarına rağmen hayatının her alanında tökezleyerek ilerliyor. Peki, bilinçaltının sadece rüyaları değil, tüm yaşamı etkilediğini siz daha önce düşünmüş müydünüz?

İrlanda doğumlu Amerikalı yazar Joseph Murphy, ilahi bilimler alanındaki engin birikimi ile okurlarını bilinçaltının gücünü keşfetmeye çağırıyor. Yazarın ilk olarak 1963 yılında yayımladığı Bilinçaltının Gücü kitabı, insan zihnine dair en çok merak edilen soruları yanıtlıyor. Oldukça akıcı bir dille yazılmış olan kitap, kişilerin bilinçaltını doğru şekilde kullanarak maddi ve manevi anlamda neler başarabileceğini şaşırtıcı örneklerle ortaya koyuyor. Bu eşsiz rehber, sunduğu müthiş bilgilerle sizin de hayatınıza yeni bir yön vermenizi ve hayallerini gerçekleştirmenizi kolaylaştıracak!

Bazı Basit Gerçekler, Hayat Değiştirir

Kişisel yaşamdaki tüm olumlu ve olumsuz durumlar; bireyin bakış açısı, önyargıları ve düşünceleri ile şekilleniyor. Bu nedenle kişinin, hayatını iyileştirmek için önce baktığı pencereyi temizlemesi gerekiyor. Bunu başarabildiğinde ise karşıdaki manzaranın, aslında kendisine birçok güzellik sunduğunu görebilmesi mümkün hale geliyor. ABD’nin gelmiş geçmiş en etkili düşünce liderleri arasında yer alan Joseph Murphy de Bilinçaltının Gücü kitabı ile yaşamın özünü oluşturan bu gerçeği irdeliyor.

Verdiği örneklerle yakınlarının ve hastalarının bilinçaltını kullanarak zengin olabildiğini, sağlık sorunlarından kurtulabildiğini ve hatta aradıkları eşi dahi bulabildiğini anlatan yazar, okurlarına da bu gücü kullanabilecekleri yolları gösteriyor. İnsanın kendi içinde uyum, sağlık ve huzur bulduktan sonra çevresindeki her şeyin değişebileceğini aktaran Bilinçaltının Gücü ile siz de zihninizin yapabileceklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz!

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
Sinem Ezgi Akbulut
Sinem Ezgi Akbulut
Okur - Yazar - Çizer

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

792BeğenenlerBeğen
4,489TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular