Kan Varsa

Kan Varsa – Stephen King

TürYazarYayınlanma Tarihi
HikayelerStephen King2020

Kan Varsa Özeti

Kitapta yer alan öyküler sırası ile Bay Harringan’ın Telefonu, Chuck’ın Hayatı, Kan Varsa ve Sıçan’dır.

Bay Harrigan’ın Telefonu

Craig, kendisine kazanan bir piyango bileti veren emekli Bay Harrigan için bir iş bulur ve daha sonra Bay Harrigan’a piyango biletinden kazanılan paranın bir kısmını kullanarak bir telefon satın alır. Sonunda Bay Harrigan ölür ve işler gelişir.

Chuck’ın Hayatı

Chuck Krantz’ın hayatının sona ermesiyle başlayan ve zamanda geriye giderek, onun hem neşe hem de hüzün dolu bir hayatı nasıl yaşadığını göstermek için tersten ele alınmış bir hikâyedir.

Kan Varsa

Finders Keepers dedektiflik bürosundan Holly Gibney, televizyonda bir okul bombalamasının görüntülerini gördüğünde kayıp bir köpek vakası üzerinde çalışmaktadır. Ancak gece yarısı raporuna tekrardan girdiğinde, olay yerine bulunan ilk  muhabir hakkında yolunda olmayan bir şeyler olduğunu fark eder ve bu durumu şüpheli gören tek kişi de o değildir.

Sıçan

Hikâye, kısa öyküleriyle çok iyi olan ancak bir romanı beğenilen bir kısa öyküyle bir araya getirmekte ciddi sorunlar yaşayan yazar Drew Larson’a odaklanıyor.

Kan Varsa –  Kitap Açıklaması

Kan varsa haber de vardır…

Habercilerin kullandığı bir deyişti bu ve o gün bir bombanın patlatıldığı Albert Macready Ortaokulu’nda kesinlikle kan vardı. Finders Keepers Dedektiflik Ajansı’nda günlük işleriyle ilgilenen Holly Gibney’nin dikkatini çeken ise bambaşka bir ayrıntıydı. O, kanın kokusunu alıp ilk haberi yapan muhabire takılmıştı. Holly’nin adama odaklanmasının geçerli bir nedeni vardı, çünkü o bir Yabancı’ydı.

Kan Varsa her biri okuru kendi korku dolu dünyasına çeken dört uzun öyküden oluşuyor. Holly’nin ilk yalnız macerasının dışında Bay Harrigan’ın Telefonu, Chuck’ın Hayatı ve Sıçan öyküleri uykularınızı kaçıracak.

(Tanıtım Bülteninden)

Kan Varsa – Kısa Bilgiler

  • Enstitü romanının devamı niteliğindedir.
  • Görsel duyularımıza hitap etmesini çok bilen yazar, gece geç vakitlere kadar hayalleriniz ve zayıflıklarınızı hatırlatan dört öyküyle sizi meşgul etmeye devam edecek.” demiştir.
Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
Kitapdiyari
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

988BeğenenlerBeğen
983TakipçilerTakip Et
114TakipçilerTakip Et
403TakipçilerTakip Et
29AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular