Ana SayfaRomanBana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle – Miraç Çağrı Aktaş

Tür:Roman
Yazar:Miraç Çağrı Aktaş
Yayınlanma Tarihi:2016
Yayınevi:Olimpos Yayınları
Karakterler

Batur: Babasız büyümüş, hayatı boyunca yokluğunu hisseden, annesi ve kardeşiyle yaşayan bir insandır.

Buse: Şirketin muhasebe bölümüne bakar. Ancak şirkete bir nakit açığı olunca adaletsiz bir şekilde işe atar ve Batur da bu durum karşısında sessiz kalmaz ve onun için işten ayrılır.

Konusu

Aşkları, ayrılıkları, yalnızlığı, acıları, acıları ve her aşktan alınan dersleri anlatıldığı gibi Kitap daha çok ders alma ve ayrılıklardan sonra öğüt verme konularını işliyor.

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Özeti

Olayla ilgili kazanılan deneyimler ve yaşanan acı okuyucu ile paylaşılır. Bu olaylardan biri olan Batur ve Buse’nin aşkını anlatmakla başlar. Batur babasız büyümüş, hayatı boyunca yokluğunu hisseden, annesi ve kardeşiyle yaşayan bir insandır. İşletme bölümünü bitirir ve bir şirkette işe başlar. Çalışma hayatına devam ederken bir gün şirkette bir olay olur. Şirketin muhasebe bölümünde çalışan Buse, kasada çok fazla nakit açığı olduğu için işten atılır. Açık bir adaletsizlik var. Buse böyle bir şey yapacak tipte değil. Buse şirketteki arkadaşlarıyla vedalaşırken Batur ile diyaloğu da burada başlar. Batur ve Buse vedalaşır ve Buse şirketten ayrılır. Batur böyle bir adaletsizliğe tahammül edemez. Çünkü Buse’nin kendisi gibi bir babası yoktur ve hasta annesine bakabilmesi için maddi bir gelire ihtiyacı vardır. Batur daha sonra şirkete şikâyet eder. Batur, Buse gibi görevden alındı. Buse olanları öğrenince çok üzülür. Batur’la konuşuyor. Batur ona dayanamadığı tek şeyin insanlara yapılan haksızlıklar olduğunu söyler. Günler sonra Batur, Buse’nin İstanbul’a taşındığını ve bir şirkette iş bulduğunu öğrenir. Bu konuda çok mutlu. Ancak samimi olmadıkları için Buse’yi aramaktan çekinir. Bir gün Batur bir telefon alır. Bu çağrı bir şirketten gelir ve Batur’a kendisiyle çalışmak ve kadrolarına eklemek istediklerini söyler. Batur ailesinden ayrılıp uzaklara gitmek istemese de çalışmadan kalamayacağını anlar ve İstanbul’a gider.

İlk başta teyzesiyle yerleşir ve düzenini kurar. Aylar böyle geçerken Batur ne Buse’den haber alır, ne de yüreğine birini alır. Buse Batur’u asla aramaz, aramalarına da cevap vermez. Birkaç ay sonra her şey aynıyken departman yöneticisi başka bir yerden bir ekibin geleceğini ve toplantı yapacaklarını söylüyor. Görüşme anında Batur gördüklerine inanamaz. Buse, gelen ekibin menajeridir. Buse onu görür ama aldırmaz. Batur çok heyecanlı ve bir o kadar da meraklı. Görüşmenin ardından Batur ve Buse tanışır ve konuşmaya başlarlar. Batur ona sitemini dile getirir ve öfkesini gösterir. Buse ona olanları anlatır. Öncelikle firmaya firmayı aradığını ve Batur’u işe almalarını istediğini, yöneticinin onu kıramadığını ve Batur’u işe aldığını söyler. Batur çok sinirlenir ama ona olan aşkı kalbini kontrol edemez. Bu olaydan sonra Batur ekip toplantılarını sabırsızlıkla beklemektedir. Ancak bir sonraki buluşmada Buse yok. Batur endişelenir ve Buse’yi arar. Buse telefonu bir daha açmaz. Bu olaydan iki gün sonra Buse’yi bir şirket arabasına binerken görür.

Direksiyon başındaki kişiyi gördüğünde gözlerine inanamaz. Bu şoför, yıllar önce Batur’dan ayrılan babasıdır. Onunla böyle mi tanışacağım, diye düşünüyor. O gün izin alır ve eve gelir. Zor da olsa bu işin üstesinden gelir. Batur, rutin iş günlerinden birinde otobüse binmek için dışarı çıkar. Bu sırada Buse’nin bir adamla konuştuğunu görür. Adam hızla Batur’a yaklaşır ve ona sert bir yumruk atar. Batur yere yığılır ve Batur’un babası onu hastaneye götürür. Bu olayda Batur, babasının Buse’nin kayınbiraderi olduğunu öğrenir. Kabul etmek istemese de babası Buse’nin teyzesiyle evlidir. Her yeni etkinlikte Batur bir kez daha sarsılıyor. Ancak bu duruma alışmaya çalışır. Batur eve döner ve Buse’yi sık sık arar. Bir ay böyle geçer. Bu sırada Batur, annesini ve kardeşini görmek için Antalya’ya gider. Antalya’ya gittikten üç gün sonra acı bir haber alır. Buse’nin annesi uzun süredir şeker hastalığıyla boğuşuyor ve sonunda yenik düşüyor ve hayatını kaybediyor. Buse hayatındaki tek varlığını kaybeder. Hayat tutunduğu tek dalı kesmiştir. Batur hemen İstanbul’a gider. Bu zor dönemde Buse’nin en büyük destekçisi olur ve yeniden tutunduğu dal olmak için her şeyi yapar.

Bu sırada babası Batur’un oğlu olduğunu öğrenir ve konuşmak ister. Kısa bir süre konuşurlar. Konuşmanın sonunda Batur ona ‘Sen benim için sadece Buse’nin kayınbiraderisin’ der ve konuyu kapatır. Buse ve Batur her geçen gün daha da yakınlaşıyor. Batur, Buse’ye evlenme teklif eder ve birlikte bir yola çıkarlar. Batur, Buse’nin kayınbiraderi öz babasından Buse’nin tuzlu kahvesini içmesini istemeye gider. Buse ve Batur küçük bir nikâh töreniyle evlenir. Buse artık onun haşhaş çiçeği. Üç yıl sonra bir kızları olur. Adını Melek koyarlar. Melek Buse’nin rahmetli annesinin adıdır. Batur ve Buse babasız büyümüştür. Melek’in bu tecrübe eksikliğini yaşamasına asla izin vermeyecekler.

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle – Kitap Açıklaması

Erkek “Seviyorum” der, adam sevdiği kadının tuzlu kahvesini içer. Hayatta birçok kez haksızlığa uğrarız. Lakin öldüreceğini sandığımız hiçbir acıda yılmayız… Herkesin bir hikâyesi vardı. Kimi dile getirmedi acıyan yanlarını. Oturup kâğıda döktü acılarını. Kimi yalnızca sustu, içine ata ata doldu taştı… Yine de tek kelime edemedi. Hayat kimine sevebileceği nice kalpler sundu, kimse sevemedi. Elbet benim de dile getiremediğim acılarım var. Anlatmak istesem, anlatılmaz… Zaten bazı acılar dile getirilemez. Getirilmek istense de kelimeler yetmez… Dilinden seni seviyorum eksik olmayan insanlar zaten sevemez. Aşk hissettirmektir, emektir, bunu kimse bilmez. Dil “seviyorum” dese de, her yürek sevemez.

(Tanıtım Bülteninden)

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

790BeğenenlerBeğen
4,570TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular