Sinan Canan

Doğum:1972, Ankara
Ölüm:
Meslek:Akademisyen, Biyolog ve Araştırmacı

Sinan Canan Kimdir?

Profesör Doktor Sinan Canan 1972 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk ve orta öğretimini de yine Ankara’da tamamlamıştır. Daha sonrasında üniversite eğitimine de Ankara’da devam etmiştir. 1995 yılına gelindiğinde Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Bu eğitim sürecinin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji – Embriyoloji Analabilim Dalı’nda yüksek lisans yapmıştır. Yine aynı kurumda Fizyoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamlamıştır. Tüm bu süreçler içerisinde sinir bilimleri ve deneysel epilepsi konuları üzerinde farklı çalışmalar sürdürmüştür. Sinan Canan 2010 yılına gelindiğinde Fizyoloji doçenti unvanını almıştır. Ankara Başkent Üniversitesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda tam 5 yıl boyunca, Ankara Turgut Özal Üniversitesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda 1 yıl, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda 4 yıl boyunca öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

Son yıllarda gerçekleştirdiği bilimsel araştırmalarını kaotik ve fraktal özellikli konulara yoğunlaştırmıştır. Aynı zamanda Sinan Canan kaos teorisi, karmaşıklık, doğadaki biçimler, öğrenme, fraktal geometri, lisan, afazi, zihin ve beyin gibi birçok farklı konuda ülke çapında birçok farklı insana konferanslar ve programlar düzenlemektedir. Kimsenin Bilmeyeceği Şeyler ve Değişen Beyim adlı kitapları da bulunmaktadır.

2013 yılına gelindiğinde ise Beyin’i kurmuştur ve halen başkanlığını sürdürmektedir. Burada bilimsel anıları araştırma gibi son derece ciddi çalışmalar sürdürülmektedir. Sinan Canan birçok farklı eser kaleme almıştır. Eseleri genellikle uzman olduğu konularda ve doğrudan insan ile ilişkilidir. Özellikle insan beynine yönelik olarak gerçekleştirdiği çalışmalara kitaplarında sıklıkla yer vermektedir. Beynin ve insan düşüncelerinin ortaya çıkarttıkları kitaplarında yer alan konular arasında bulunmaktadır. Bununla birlikte insan beyninin sırları, beyni geliştirmek, insanın kendisinde barındırdığı sırlar gibi birbirinden farklı konular da kitapları içerisinde yer almaktadır. Sinan Canan’ın eserleri şu şekilde sıralanabilmektedir;

Sinan Canan Eserleri

 • İFA: Beden
 • İFA: İlişkiler ve Stres
 • Kimsenin Bilmeyeceği Şeyler
 • Fraktal Düşünceler
 • Değişen Beynim
 • Dijital Gelecekte İnsan
 • Beynin Sırları
 • Kendimi Keşfediyorum
 • Gelecekten Beyin Öyküleri
 • İnsan Odaklı Liderlik
 • Unutulacak Şeyler

Tüm bu eserlerinin isimlerinden dahi anlaşıldığı üzere, daha çok insan odakları eserler ortaya koymaktadır. Bu Sinan Canan’ın uzman olduğu alan ile doğrudan ilişkili olduğundan son derece doğaldır. Kaleme aldığı eserlerde daha çok insanın keşfedilmemiş noktalarında vurgu yaparken, insanın düşüncelerini ve beynini etkileyen unsurlarda yer vermektedir. Bununla birlikte insan anılarının nasıl işlediği ve insanın kendisini nasıl keşfedeceği gibi konularda eserleri içerisinde yer almaktadır. Okuyucuya bilimsel araştırmalara dayanarak birçok farklı önemli nokta sunmaktadır. Ele aldığı eserler ise okuyucuları tarafından sevilerek dile getirilmektedir.

Sinan Canan’ın Sözleri ve Alıntılarına Bakmanızı Öneririz.

Sayfamızda Sinan Canan’ın sözleri ve alıntıları yer alır.

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

789BeğenenlerBeğen
4,256TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular