Ana SayfaKişisel GelişimDost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı

TarDost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı – Dale Carnegie

Tür:Kişisel Gelişim
Yazar:Dale Carnegie
Yayınlanma Tarihi:1936
Yayınevi:Epsilon Yayınevi
Konusu

2000’li yılların rekabeti ve karmaşası içindeki okuyucuların da potansiyellerinin doruk noktasına ulaşmalarını sağlamak için gözden geçirilip günümüze uyarlanmıştır.

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı Özeti

Dale Carnegie’ye göre, İngilizce ‘ye bir deyim yerleştirmek, bir milyon dolar kazanmaktan daha zordur. “Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı” böyle bir deyim olmuş, tekrarlanmış, yorumlanmış, uyarlanmış, siyasi karikatür bantlarından romanlara kadar sayısız eserde kullanılmıştır. Kitap, neredeyse bilinen her yazılı dile çevrilmiştir. Her kuşak onu yeni bir şey olarak keşfetmiş ve kendiyle ilgili bulmuştur.

Bu kitapta yer alan, geçerliliği zaman içinde kanıtlanmış öğütler, elli yıldır binlerce ünlü insanı hem iş hem de özel yaşamlarında başarı merdiveninin zirvesine taşımıştır.

İnsanlar bu kitabı okuduklarında; diğer insanların onlardan hoşlanmalarını ve onlarla fikir birliğine varmalarını sağlamanın, onları kırıp incitmeden değiştirmenin yollarını öğrenecekler, yaşamın onlar için daha kolay hale geldiğini göreceklerdir.

Herkes hayal ettikleri işin peşine düşerse bu işi elde edebilir, işlerinde daha iyi olmak isterseler bunu da başarabilirler. İçinde bulundukları koşulları değiştirip lehlerine çevirmek onların elindedir!

Bu kitabı okuduğunuzda; insanların sizden hoşlanmalarını ve sizinle fikir birliğine varmalarını sağlamanın, onları kırıp incitmeden değiştirmenin yollarını öğrenecek, yaşamın sizin için daha kolay hale geldiğini göreceksiniz.

Zirvede herkese yer var. Yeter ki siz ulaşmayı bilin!

Kısa Bilgiler
  • 1936 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde “How to Win Friends and Influence People” ismiyle ilk baskısı yapılan bu kitap, insan ilişkilerinde ve iş hayatında zirveye ulaşmak isteyenler için âdeta bir başucu eseri olacak türden bir kitaptır.
  • Geçen onca yıllar içerisinde geçerliliği defalarca kanıtlanmış olan öğütleri içerisinde bulunduran bu kitap, tüm dünyada milyonlarca insan tarafından okunup beğenilmiştir.
  • İş hayatı ve insan ilişkileri konularında basamakları hızlı ve kalıcı olarak çıkmak isteyenlerin yanlarından eksik edemeyecekleri bu kitap, iyi bir yol gösterici olacaktır.
  • Meltem Erkmen tarafından Türkçe ‘ye çevrilen kitap, birbirinden önemli bilgileri içeren 304 sayfadan oluşmaktadır.
  • Tüm dünyada milyonlarca okur tarafından okunup beğenilen eser, her bölümde çeşitli başlıklarla ayrılmış önemli prensiplerden oluşmaktadır.

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı – Kitap Analizi

Herkese faydası dokunacak olan kitap, günlük hayatta kurmuş olduğunuz ilişkilerin düzeyini daha üst seviyelere konumlandırıp, daha pozitif bağlantılar kurmanızı sağlayacaktır. Kısa süre içerisinde kitaplığınızda en sevdiğiniz kitaplarınızın arasında kendisine yer bulacaktır. Siz de insan ilişkilerinizde ve iş hayatınızda başarı merdivenlerini kalıcı bir şekilde tırmanmak isteyenlerdenseniz, Dale Carnegie’nin bu muhteşem eserini okumalısınız.

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

789BeğenenlerBeğen
4,255TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular