Ana SayfaDenemeDevam Ağacı

Devam Ağacı

Devam Ağacı – Murathan Mungan

Tür:Deneme
Yazar:Murathan Mungan
Yayınlanma Tarihi:2021
Yayınevi:Metis Yayıncılık
Konusu

Murathan Mungan’ın yaptığı dokuz konuşma metni ile okuyanlara, kendi dünyasını oluşturmayı başaran yaratıcı bir sanatçının, hayata ve yoluna devam etmekteki ısrarını anlatıyor.

Devam Ağacı Özeti

Devam Ağacı, Murathan Mungan’ın farklı tarihlerde farklı mekânlarda yaptığı dokuz konuşmanın metinlerini bir araya getiren bir kitaptır. Murathan Mungan genel olarak sanatta ve hayatta uğraştığı konuların temel ölçütleri, yazı dünyasının teması hakkında aydınlatıcı ipuçları taşır ve sosyolojik bir çerçeveye alınan metinler vardır.

Çeşitli platformlarda yaptığı konuşmalardan oluşuyor kitabımızın temelinde dil var.

Siyasetin, bilimin, sinemanın, müziğin en önemli unsuru dil. Onu nasıl kullanacağını bilmeden ortaya çıkanların hiç de geleceğe kalır yanı olmadığını belirtiyor. Kendini doğru, gerçek ve anlaşılır ifade etmenin önemini vurguluyor her cümlesinde.

Kadın ezilmişliğinden, cinsel ayrımcılığa, her konunun ifade etme şeklinin yanlışlığından, eğitimin öneminden dem vuruyor

Okuma listenize ekleyebileceğiniz ve keyifle okuyacağınızı düşündüğüm bu kitabımız sizlere tavsiyemdir.

Devam Ağacı – Kitap Açıklaması

Devam Ağacı, Murathan Mungan’ın çeşitli tarihlerde farklı mekânlarda yaptığı dokuz konuşmanın metinlerini bir araya getiriyor. Mungan’ın genel olarak hayatta ve sanatta kendine dert edindiği meselelere, temel ölçütlerine, yazı dünyasının temalarına ilişkin aydınlatıcı ipuçları taşıyan, sosyolojik bir kadraja alınmış metinler bunlar.

Devam Ağacı metinleri okura kendi dünyasını oluşturabilmiş yaratıcı bir sanatçının yoluna devam ederken ki ısrarını gösteriyor; yıllara yayılmış hassasiyetlerin, dikkatlerin üzerinden geçiyor, bazen de bunların altını çiziyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

789BeğenenlerBeğen
4,256TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular