Ana SayfaDenemeBana Seni Seviyorum Deme Hissettir

Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir

Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir – Miraç Çağrı Aktaş

Tür:Deneme
Yazar:Miraç Çağrı Aktaş
Yayınlanma Tarihi:2015
Yayınevi:Olimpos Yayınları
Konusu

Son dönemde moda olan aşk konulu kısa deneme kitapları büyük ilgi gören ve bu tür kitapların en iyi yazarlarından Miraç Çağrı Aktaş. İş yapmanın mantığını klasik bir genelleme olan konuşmak yerine sevmeye uyarlar. “Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir’’ Miraç Çağrı Aktaş’ın aynı mantıkla kaleme aldığı deneme kitabı, okuyucularına sürekli seni seviyorum demek yerine onları gerçekten sevdiğini hissettirmenin güzelliğini konu ediniyor.

Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir Özeti

Deneme, zaman zaman tartışmalarla iç içe geçen bir üslupla yazılmış bir eserdir. Aşkın gücüne ve ıstırabına hedef olabilecek didaktik ve betimleyici bir üslup kullanılmıştır. Metafor düzeyinde “kadının yeri” ve “erkeğin soyadı” üzerine sembolik anlatımı olan bir anlatı okuyoruz.

Sevdiği kişiyle birlikte olmanın ve yokluğunun derin bir hüznü sardığı genel bir çizgi çizer ve yazar. Toplumun duyarlılığına uygun olarak kaleme aldığı, ağırlıklı olarak kadının yüceltilmesi ve bölümlerinde yer alan “Özgecan Aslan” yazısıyla okuyucudan tam not aldığını söylenebilir. Bu da toplumsal ve bireysel aşkın insan noktasında ortak bir noktada buluştuğu gerçeğine vurgu yaptığını göstermektedir.

Genel olarak eksik cümlelerin ve eksik aşkların kitabı olduğu her ayette öne çıkan bir gerçektir… Ulaşılamayan ve anlaşılamayan yoğun bir sevgi ve bağlanma ihtiyacı, bir iç tartışma ortamına yansır.

Bazen mükemmel olmadığına inandığı zaman karşılıksız kaldığı ortaya çıkan aşk, aşkla iç içe geçen, sevgiliyi sitem eden bir sözle kitapta yer alır. Zamanla aşk acısı, karşıdaki kişiden başka anlatıcıyı da saran bir tutku ve saplantıya dönüşür ve birçok yerde defalarca bağırması bazen okuyucuyu bile etkiler. Yinelenen kör aşk okuyucuyu karanlık bir kara deliğe sürüklerken, sayfalarda kaybolmanız samimi bile değil.

Pek çok bölümden oluşması ve duygu akışının sürekli bir acı halinde yazılması, okurken yorulmasına neden oluyor. Bu noktada yazarın diğer kitaplarının da enerjisi yüksek kitaplar ve daha keyifli bir okunabilirlik sunacağını umuyor ve sabırsızlıkla bekliyoruz. Yazarın bazı düşüncelerinin altını tekrar tekrar kurgusal olmayandan anlatıma, denemeye hatta tartışmaya kadar değişebilen bir akışta belirttiği için, mesajını insanlara bir çember etrafında daha yoğun bir şekilde verdiğini gözlemliyoruz. Bu da okuyucunun belirli aralıklarla kitaptaki düşünceleri anlaması için zaman ayırmasına neden olur.

Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir – Kitap Açıklaması

Sevmekten daha önemli şeyler vardır. Hissettirmek gibi koklayarak öpmek gibi. Bazen sevilmekten çok varlığını hissetmek istersiniz. Varlığını hissedemediğiniz birini sevemezsiniz. Kadınlar sevildiğini duymaktan çok hissetmek ister. Sevdiği adamın sevgisini hisseden kadından daha güzeli yoktur.

Sevdiği kadına sevgisini hissettiren erkeğin aşkına doyum olmaz. Ben bu kitapta kendimi sana hissettirmeye geldim. Ben sevdikçe hissettirdim, sen hissettikçe gittin. Oysa sen benim kalbimin kafası güzel haliydin. Ve o gün öyle bir gittin ki, ben o günden sonra kendimi hissetmedim. Ve o kalple seni sevdim…

(Tanıtım Bülteninden)

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

793BeğenenlerBeğen
4,485TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular