Ana SayfaDenemeKalbimizin Not Defteri

Kalbimizin Not Defteri

Kalbimizin Not Defteri – Miraç Çağrı Aktaş

Tür:Deneme
Yazar:Miraç Çağrı Aktaş
Yayınlanma Tarihi:2016
Yayınevi:Olimpos Yayınları
Konusu

Kitap gerçekten seninle konuşabilir mi? Mücadele ettiğiniz insanların gerçek kimliklerini öğrenmek istiyorsanız, hatta kaybetme korkusu hissetmiyorsanız, bu kitapta her aşk sorusunun cevabını bulabilecek güce sahipsiniz. Güçlü olmaya çalıştığınız andan itibaren sizi farklı boyutlara taşıyacak bir kitap oluşturan Aktaş ile konuşmaya hazır hissettiğiniz andan itibaren büyük bir rahatlama hissedebilirsiniz. “Miraç Çağrı Aktaş”, iç çatışmalarınızı paylaşacak bir kitap olan “Kalbimizin Not Defteri” kitabını bizlere sunuyor.

Kalbimizin Not Defteri Özeti

Bir kitap sizinle konuşabilir mi? Sayın Aktaş, anlatmak istediğiniz ya da söyleyemediğiniz her şeyi ağzınıza almanız için size bir yol sunuyor. Soru-cevap yoluyla duygu ve düşüncelerinizi öğrenmek isterken, size rahatlama hakkı da verir.

Kitabı elinize aldığınız andan itibaren, kitabın benzersiz düzenlenmiş sayfaları ve sizi içine çeken cümlelerin sıcaklığı sizi karşılıyor. Sayfalardaki soruların ya da o sayfadaki cümlelerin sıcaklığıyla kitap ve ruhunuz tamamen bütünleşir ve size acınızı dindirmenin bir yolunu sunar. Kendiniz için seçeceğiniz özel kalemi ile sayfalara akan sıcacık anlarla içinizi kaplamak için sizi bekliyor. Kitaptaki etkileyici cümleler ile sizi düşünmeye iten bir durumla bilinçaltınızı boşaltmanıza yardımcı oluyor. Örneğin, “Söylersem hisseder misin? “Boşversene” cümlesiyle sizi derin duygulara sürüklerken, duygu ve düşüncelerinizi belli bir alan içinde size aktarmayı amaçlayan yazarla, gerçeği görmenize katkı sağlamak amacıyla iletişim kurmanızı sağlamıştır. “Kalbimde yerin var” sözüyle hayatımızda bizim için önemi çok yüksek olan kişileri ön plana çıkarmıştır. Yaşadığımız her durumu net bir şekilde anlattığı cümleleriyle, yaşadığınız bunalımları bir doktor üslubuyla çözmeye çalışıyor.

Kitap falını okumanıza yardımcı olabilecek bir kitap kadar kötü hissettiğinizde, kitabın herhangi bir sayfasını açıp oraya koyduğunuz yazılar veya daha önce yazdığınız yazılar ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Sayın Aktaş size umudun kapısını sonuna kadar açarak duygularınıza tercüman olmayı başarmıştır. Kapaktaki “Aşkını hissetmediğin aşkın tadına varamazsın…” cümlesi, ilk kapak sayfasından başlayarak sana yeni bir umut kapısını aralamaya yardımcı olur ve sizi geleceğe götürür. Farklı âlemler. Kitaptan çeşitli formüllerle yardım etmek isterseniz, cümlelerdeki gizli kapıyı yazdığınız cümlelerle karşılaştırarak küçük bulmacayı çözmeniz mümkün.

Mutluluğunuz bir cümleyi okumak kadar kolay olabilir mi? Bu sorunun cevabı size harflerin gizli kombinasyonu ile kendinizi bulmanın yolunu sağlayacaktır. Yazdığınız her sayfayı ve istediğiniz bir sayfayı yazara okutmak istiyorsanız, fotoğraf çekip size gönderebileceğiniz adres son sayfada sunulmaktadır. Örneğin, “Aşk senin için ne ifade ediyor?” Alnında gerçekten istediğini bulmana yardım etmeye çalışıyor. Dinlediğiniz şarkılar o kişinin ruhuna dokunacak kadar güçlü olabilir mi? Dinlediğiniz şarkılar ve yaptığınız hareketler, kişiye yanlış yolda olduğunuzu hissettirebilir veya gösterebilir. Kalbinizin sizi yanıltması mümkün değildir ve görmek istemediklerinizi duygusal olarak bilinçaltınıza göndererek cümlelerle ifade etmeye çalışır. Sayfaları çevirdikçe karşılaştığınız tüm cümleler sizin için büyük adımlardan oluşuyor. Gerçekleri gördüğünüz gibi, nerede yanlış yaptığınızı ve hangi duygusal bağlamda bulunduğunuzu kendiniz bulmanız için özel olarak hazırlanmış bir kitaptır.

Kitapta hep aynı olmamızın ve aynı acıları çekmemizin problematiklerini size gösteriyor. Aslında hepimizin yaşadığı sıradan olaylar dizisinin getirdiği genel cümlelerle o cümlelerin sizin için ne anlama geldiğini daha iyi anlayabilmeniz için oluşturulmuş bir cümleler bütünüdür.

Kalbimizin Not Defteri – Kitap Açıklaması

Sevmek için kalbini korkak alıştırmayanların sonudur acılarını elini korkak alıştırmadan yazmak…

Seven kalplerin kırılma sesini en iyi cümleler bilir.

Acılarınızdan doğan cümleleriniz sizi sizden daha iyi tanıyor.

Geçmişinizin gölgesinde kalacağınıza, cümlelerinizden doğan güneşin ışığıyla ısının.

Sevmek kırılmaktır bir yana, alışın…

Yazmak ise acılarını en güzel dışa vurma biçimidir insanın yazın…

Kalbinizi korkak alıştırmadığınız gibi, yazmak için de ellerinizi korkak alıştırmayın…

(Tanıtım Bülteninden)

Like
Love
Care
Haha
Wow
Sad
Angry
KitapDiyarı
KitapDiyarı
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

BENZER KONULAR

YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Sosyal Medya

787BeğenenlerBeğen
4,131TakipçilerTakip Et
21TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
55AboneAbone Ol

Günün Kitabı

Editör Seçimleri

Popüler Konular

Son Konular